۴۸۳ واحد در شهرک های صنعتی استان گلستان در حال فعالیت است

0000000

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان گفت: در حال حاضر از ۶۸۸ واحد صنعتی به برهه برداری رسیده، ۴۸۳ واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان در حال فعالیت است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان، حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: اشتغال این تعداد واحد صنعتی فعال  ۸۶۳۰ نفر و سرمايه‌گذاري انجام شده  ۵۴۹۳ ميليارد ريال است.

وی افزود:  این بدین معنی است که در زمان حاضر حدود ۷۰ درصد واحدهاي به بهره‌برداري رسيده شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان  در حال فعاليت مي‌باشند.

به گفته وی همچنين از تعداد ۳۷۶ طرح صنعتي درحال ساخت و ساز در شهركها و نواحي صنعتي ۱۹۸ طرح بصورت فعال درحال تكميل ساخت و ساز بوده كه پيش‌بيني مي‌شود در صورت به بهره‌برداري رسيدن ۳۴۱۲ نفر اشتغال با سرمايه‌گذاري ۸۸۲۰ ميليارد ريال ايجاد کند.

خلیل زاده ادامه داد:  ۱۷۸ طرح صنعتي نيز بصورت غيرفعال يا نيمه فعال بوده كه درصدد هستيم تا با پايش مستمر و حمايت از سرمايه‌گذاري نسبت به فعالسازي آن اقدام  کنیم.

وی كمبود نقدينگي و مشكل تأمين سرمايه‌درگردش واحدهاي توليد، تعدد و تكثر قوانين و مشكلاتي نظير ماليات، بيمه تأمين اجتماعي، كمبود نقدينگي و مشكل بازار فروش محصولات، بالا بودن نرخ سود بانكي و عدم حمايت بانك‌ها از سرمايه‌گذاري توليدي و برگشت سرمايه با مدت زمان بالا در بازار را از عمده موانع و مشكلات واحدهاي صنعتي بهره‌بردار نام برد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان اضافه کرد: همچنین فرسودگي ماشين‌آلات و پايين بودن تكنولوژي كارخانجات داخلي، كمبود دانش فني و  نداشتن اهليت برخي از سرمايه‌گذاران جهت مديريت واحدهاي توليدي و اختلاف شركاء از دیگر موانع و مشكلات واحدهاي صنعتي بهره‌بردار: است.

مساحت كل شهركها و نواحي صنعتي به همراه منطقه ويژه اقتصادي – صنعتي اترك ۲۰۴۱ هكتار بوده كه از اين ميزان ۸۳۶ هكتار بصورت صنعتي و قابل واگذاري زمين مي‌باشد. بالغ بر ۴۸۱ هكتار از اين اراضي به متقاضيان سرمايه‌گذاري واگذار شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *