کنسرسیوم صادراتی خوشه فرش دستباف استان گلستان تشکیل می شود

11111

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان گفت: کنسرسیوم صادراتی خوشه فرش دستباف این استان در سال جاری تشکیل می شود.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، حجت اله خلیل زاده در نشست با ذی نفعان خوشه فرش دستباف اظهار داشت: برنامه های پروژه توسعه خوشه فرش دستباف در سال های اول و دوم به خوبی انجام شده و لازم است در سال سوم برنامه عمل، کنسرسیوم خوشه مذکور ایجاد شود.

وی افزود: یکی از پروژه های مصوب برنامه اقتصاد مقاوتی پروژه ” توسعه توا نمندیهای صادراتی بنگاه های کوچک و متوسط از طریق توسعه کنسرسیوم های صادراتی ” است.

وی یادآور شد: کنسرسیوم شرایطی را فراهم می کند تا همه اعضا کار تیمی را تجربه و علاوه بر پیگیری نیازهای فردی، فعالیت جمعی را نیز دنبال کنند.

به گفته وی کنسرسیوم فرش دستباف می تواند علاوه بر کسب منافع اقتصادی در انتقال تجربیات و دانش افزایی ذی نفعان خوشه نقش موثری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد:: ایجاد برند مشترک فرش دستباف گلستان نیز در دستور کار این خوشه قرار دارد اما انجام این کار، ‌نیازمند فرهنگ‌سازی است.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان نیز گفت: با برداشته شدن تحریم ها، روزنه امیدی برای ورود ایران به بازار جهانی فرش دستباف ایجاد شد.

یوسف بسنجیده اظهار داشت: این امر موجب شده تا ایران مجدد در بازارهایی که در سالهای گذشته در حوزه فرش از دست داده بود حضور یابد.

به گفته وی فعالیت های خوبی در خوشه فرش دستباف استان صورت گرفته که امید است این روند در سال سوم برنامه عمل تداوم داشته باشد.

وی تاکید کرد: باتوجه به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” ، تشکیل کنسرسیوم صادراتی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

عامل توسعه خوشه فرش دستیاف استان گلستان نیز گفت: جلسات کنسرسیوم ادامه خواهد داشت تا کنسرسیوم صادراتی فرش دستباف این استان تشکیل شود.

زلیخا عادلی افزود: تشکیل کنسرسیوم صادراتی خوشه فرش دستباف در گروه همکاری و تعامل همه فعالان و ذی نفعان حوزه فرش دستباف است.

تعریف و معرفی کنسرسیوم صادراتی، نحوه شکل گیری کنسرسیوم، انواع کنسرسیوم،  چگونگی عملکرد کنسرسیوم و  تجارب موفق کسرسیوم های شکل گرفته از مباحث مطرح شده در این نشست بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *