کاشت ۱۲ هزار نهال و درخت در شهرک های صنعتی استان گلستان

DSC05895

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان از کاشت ۱۲ هزار اصله  نهال و درخت در ۱۸ شهرک صنعتی طی شش ماه دوم  سالجاری  در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، حجت اله خلیل زاده در مراسم روز درختکاری در شهرک صنعتی گرگان ۲ اظهار اشت: پالونیا، چنار، زیتون، سرو نقره ای، سرو خمره ای، انار و انواع مرکبات  از جمله نهال های کاشته شده است.

به گفته وی، خر زهره،  زربین، زبان گنجشک، اقاقیا، سدروس، ژوپیتروس و انواع سیاه ریشه شامل آلو قطره طلا، آلو شابلون و آلو سانتوریزه از گونه های کاشته شده است.

خلیل زاده  افزود: با استفاده از گونه های مثمر باغ بوتانیک در شهرک های صنعتی گنبد، کردکوی، بندرگز و آق قلا احداث شد.

وی از احداث و کاشت گلهای فصلی و دایمی از گونه های مختلف به مساحت ۱۵ هزار مترمربع و احداث کاشت ترون، شمشاد، بوته رز به تعداد ۱۲ هزار بوته به مساحت شش هزار متر مربع از دیگر اقدامات فضای سبز شهرک ها و نواحی صنعتی در این مدت بوده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان  افزود: طی مدت شش ماه دوم سالجاری ۳۳ کیلومتر  شبکه آبیاری قطره ای در شهرک های صنعتی احداث شد.

به گفته وی مساحت احداثی فضای سبز شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان در سال ۹۶ بالغ بر ۱۳ هکتار بوده است.

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی گلستان نیز در این دیدار گفت:  هفته منابع طبیعی فرصتی مناسب برای احیا و ترویج فرهنگ درختکاری است.

لطفی افزود: توسعه فضای سبز علاوه بر داشتن هوایی سالم برای شهر، از تصرفات احتمالی اراضی ملی جلوگیری می کند.

وی با اشاره به  ضرورت کاشت نهال تاکید کرد:  حفظ و نگهداری از نهال مهمتر از کاشت آن است که می تواند به توسعه فضای سبز کمک شایانی کند.

در این مراسم که همراه با اجرای برنامه های فرهنگی بود دانش آموزان به همراه مسئولین اقدام به غرس نهال کردند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *