وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان گلستان تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی اترک فرصتی مناسب برای سرمایه گداران بخش خصوصی

81625858-6483631

وزیر صنعت، معدن و تجارت منطقه .یژه اقتصادی اترک در استان گلستان را فرصت مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دانست و از همه سرمایه گذاران دعوت به سرمایه گذاری کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، محمدرضا نعمت زاده در بازدید از محدوده یکهزار هکتاری منطقه ویژه تجاری اترک اظهار داشت: این منطقه برای استقرار صنایع بزرگ، متوسط و کوچک طراحی شده و سرمایه گذاران می توانند درآن سرمایه گذاری نمایند.

وی با اشاره به محدودیت های اعمال شده طی سال های گذشته مبنی بر عدم استقرار و توسعه صنعتی استان های شمالی، گفت: این محدودیت ها سبب شد تا این استان ها در مقایسه با دیگر مناطق کشور در بخش صنعت توسعه چندانی نداشته باشند.

نعمت زاده، اضافه کرد: با رفع این محدودیت ها و بکارگیری ظرفیت های موجود در استان های شمالی بویژه گلستان، سرمایه گذاران می توانند نسبت به سرمایه گذارای در بخش صنعت اقدام کنند. وزیر صنعت، معدن و تجارت ، ظرفیت های بخش کشاورزی، صنایع غذایی و آرد استان گلستان را فرصت مناسبی برای استقرار صنایع تبدیلی این بخش ها دانست و تصریح کرد: در اکثر شهرستان های این استان شهرک های صنعتی وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند در آن سرمایه گذاری نمایند.

وی یادآور شد: با وجود برخی محدودیت های استقرار صنعت در گلستان، واحدهای تولیدی این استان نیز توانمندی های خوبی دارند که باید بیشتر از آنها حمایت شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه با استقبال استاندار گلستان وارد این استان شدند و پس ازحضور در گلزار شهدای گرگان و ادای احترم به مقام شامخ شهیدان، از سه واحد صنعتی شهرک صنعتی آق قلا بنام های شرکت مهندسی توسعه ساختمان و سازهای فولادی ایستا درحوزه تولید سازه های ساختمانی، کیمیا رشد درحوزه تهیه داروها و زنجیره خوراک و مکمل های صنعت مرغداری وآریا تیناژن درحوزه تولیدات دارویی (درد عضلانی و استخوانی) بازدید و درجریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اترک، با هدف توسعه طرح های صنعتی در کشور و نیاز منطقه گلستان و به منظور کمک به رفع مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار در مرداد سال ۸۴ به تصویب رسیده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *