وزیرصنعت، معدن و تجارت در بازدید از واحدهای صنعتی استان گلستان خبر داد: تدوین آیین نامه های اجرایی لایحه رفع موانع تولید

12

وزیر صنعت، معدن و تجارت بااشاره به تصویب لایحه رفع موانع تولید ازسوی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان و ابلاغ آن به دولت، گفت: هم اکنون آیین نامه های اجرایی این لایحه در بخش های مختلف درحال تدوین است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان محمد رضا نعمت زاده، در بازدید از سه واحد صنعتی و تولیدی مستقر در شهرک صنعتی آق قلا اظهار داشت: تصویب این لایحه اگر چه دیر صورت گرفت، اما قطعا به رونق اقتصادی درحوزه تولید کمک خواهد کرد.

وی بابیان اینکه هم اکنون دولت و وزارت صنعت و معدن درحال تدوین آیین نامه های اجرایی این لایحه هستند، گفت: اولین بخش این لایحه روز گذشته درجلسه هیات دولت به تصویب رسید.

نعمت زاده، اضافه کرد: این لایحه دارای ۶۰ ماده است که درقالب برخی مواد آن گلوگاه ها و موانع تولید در نظام بانکی و یا سیستم سرمایه گذاری رفع خواهد شد.

وی، پرداخت ۵۰ درصد هزینه های تحقیقات و پژوهش توسط واحدهای تولیدی از سوی دولت را از دیگر مواد این لایحه دانست و تصریح کرد: واحدهای تولیدی بویژه بخش خصوصی بایستی از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در پیشبرد و رونق تولید استفاده و از این حمایت دولت که برای نخستین بار صورت می گیرد، برخوردار شوند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: اگر بنگاه های اقتصادی و تولیدی بخش خصوصی بتوانند آورده نقدی ای را از محل سرمایه خویش یا سهامداران تامین و آنرا به مدت سه سال حفظ نمایند، معادل کارمزد تسهیلات مشارکتی به آنان کارمزد پرداخت خواهد شد ،ضمن اینکه وزارت اقتصاد و داریی نیز این نقدینگی را در قالب هزینه قبول خواهد کرد.

نعمت زاده همچنین بااشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و دولت مبنی بر تلاش برای رونق اقتصادی و تولید، گفت: همه باید برای تحقق این مطالبه مهم تلاش و دولت را یاری نمایند.

وی ابراز امیدواری کرد، بارسیدن به توافق هسته ای و رفع محدودیت های صادراتی، بخشی از مشکلات سرمایه گذاری دربخش تولید و صادرات این بخش رفع شده و صادر کنندگان ایرانی بدون واسطه کالاها و خدمات خویش را صادر نمایند.

دراین بازدید دکتر سیدابریشمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین عمران و محیط زیست و برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و معاون برنامه ریزی استاندار، رییس صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و برخی مدیران گلستانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت را همراهی کردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از سه واحد صنعتی بنام های شرکت مهندسی توسعه ساختمان و سازهای فولادی ایستا درحوزه تولید سازه های ساختمانی، کیمیا رشد درحوزه تهیه داروها و زنجیره خوراک و مکمل های صنعت مرغداری وآریا تیناژن درحوزه تولیدات دارویی (درد عضلانی و استخوانی) بازدید و درجریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *