معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی گلستان خبر داد: امکان سنجی اجرای پروژه توسعه خوشه ای مبلمان عطاباد

20

معاون صنايع كوچك  شركت  شهرک های صنعتی استان گلستان از امكانسنجي اجراي پروژه توسعه خوشه اي مبلمان عطا آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي گلستان سيد رضا مسلّمي عقيلی در بازدید  از مجتمع صنعتي مبلمان عطاآباد اظهار داشت: با ابلاغ مأموريت هاي دولت مبني بر توسعه صنايع روستايي و نقش تاثيرگذار آن در حمايت از روستاييان و ايجاد اشتغال پايدار در روستاها، مدل مبلمان عطا آباد مي تواند يكي از نمونه هاي بارز كشوري جهت اجراي پروژه هاي توسعه اي و معرفي آن به ديگر استانها باشد.

وی یادآور شد:  بررسي ظرفيت ها جهت اجراي پروژه توسعه خوشه صنعتي مبلمان و فراهم نمودن بسترهاي نرم افزاري لازم جهت بهبود كيفيت، شناسايي بازار  در اولویت اقداماتی است که در این حوزه انجام می شود.

مسلمی افزود: در حال حاضر ۱۶۰۰ نفر در روستاي عطا آباد مشغول توليد مبلمان و مصنوعات چوبي مي باشند كه اين نوع فرهنگ كار در روستاهاي اطراف نيز در حال گسترش است و بسياري از كارجويان از روستاهاي ديگر به اين منطقه آمده اند.

وی ادامه داد: عمده مشكلات اين صنعت در اين روستا عدم فضاي مناسب و كافي جهت فعاليت عليرغم پتانسيل هاي بالاي ايجاد اشتغال ، ناشناخته بودن در بازار به علت عدم تبليغات مناسب ، نداشتن برند مناسب، حضور در نمايشگاهها است  كه اين شركت مصمم است با اجراي پروژه هاي توسعه اي نسبت به ارتقاء زنجيره ارزش اين صنعت اقدام  کند.

 

 

 

 

خوشه فرآوري آبزيان، محور اصلی توسعه شهرک های صنعتی بوشهر است

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان بوشهر گفت: با تجربه موفق اين شركت در توسعه خوشه صنعتي خرماي استان، اجراي خوشه فرآوري آبزيان بوشهر در سال توليد و اشتغال یکی از محورهای اصلی توسعه این شرکت است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي بوشهر،  مهدي صفوي در اولين جلسه شورای راهبری توسعه خوشه فرآوري آبزيان بوشهر اظهار داشت:  يكي از راهكارهاي توسعه پايدار،جهت دهي صنايع كوچك و متوسط به سمتتشکیل و ایجاد خوشه های کسب و کار است.

به گفته وی شكل گيري خوشه بر اساس اصل كارايي جمعي و مبتني بر تمركز جغرافيايي شركت هاي هم تخصص و ايجاد مجموعه اي متعامل، با تهديدها و فرصت هايي مشترك است.

صفوی افزود:  مراد از خوشه شدن صنايع، صرف در نظر گرفتن منطقه اي مناسب و انتقال شركت هاي هم گروه به آنجا نيست بلكه منظور شناسايي صحيح مناطق مستعد برخوردار از حداقل سطح بنگاهها و در نهايت برقراري روابط قوي بين آنها مي باشد.

عامل توسعه خوشه فرآوري آبزيان استان بوشهر نیز در این جلسه با تشکر از راهنمایی‌ها و حمایت های دستگاه هاي اجرايي و ذينفعان خوشه به تشریح فعالیت های اين خوشه پرداخت و گفت:  مطالعه شناختي اين خوشه مراحل پاياني خود را مي‌گذراند و پس از پايان اين مرحله نتیجه اقدامات به اطلاع ذينفعان و نهاد هاي پشتيبان رسانده مي‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تسهیلات و برنامه های حمایتی ویژه برای  متقاضیان سرمایه گذاری در استان لرستان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران و متقاضیان سرمایه گذاری گفت: برای حضور متقاضیان در شهرک های صنعتی و همچنین توسعه واحدهای صنعتی مستقر، تسهیلات و برنامه های حمایتی ویژه ای در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی لرستان، بختیار رازانی در بازدید از نواحی صنعتی پل هرو و مرزیان و شهرکهاي صنعتي دورود شماره ۱ و ۲  اظهار داشت:  واگذاری زمین در نواحی صنعتی استان به نحوی است که صرفاً هزینه زیرساخت های ایجاد شده با قیمت بسیار پایین اخذ می شود و زمین محل طرح تقریباً بصورت رایگان واگذار خواهد شد.

وی افزود: همچنین قیمت حق انتفاع در این نواحی صنعتی با پیش پرداخت کم و  مابقی در اقساط بلند مدت از سرمایه گذاران اخذ می شود.

رازانی اضافه کرد: شهرک صنعتي شماره ۱ دورود به مساحت ۴۵ هکتار و ۳۲ واحد صنعتی مستقر در آن داراي امکانات زير بنايي از قبيل آب، برق، تلفن، فيبر نوري و شبکه فاضلاب مي باشد.

وی افزود: شهرک صنعتي شماره ۲ دورود به مساحت ۵۵ هکتار نیز علاوه بر دارا بودن زیر ساخت های ضروری شامل آب و برق در حال تکمیل سایر امکانات زیربنایی مي باشد که هم ‌اکنون اين شهرک آماده جذب سرمايه‌گذاران ، صنعتگران و توليدکنندگان بوده و نيز آماده استقرار کلیه صنايع  مي باشد.

رازانی همچنین ضمن بازدید از ناحیه صنعتی پل هرو  یادآور شد: این ناحیه صنعتی با مساحت ۲۱ هکتار و ۱۹ واحد صنعتی مستقر در آن دارای کلیه امکانات از قبیل آب، برق، تلفن، فیبر نوری و شبکه فاضلاب می باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان از ناحیه صنعتی مرزیان نیز بازدید کرد و گفت: ناحیه صنعتی مرزیان در کیلومتر ۱۲ محور ازنا – اراک با مساحتی به میزان ۱۰ هکتار و ۱۳ واحد مستقر، دارای کلیه امکانات زیرساختی از قبیل آب، برق، فیبر نوری و شبکه فاضلاب می باشد.

‎‎‎‎

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *