معاون برنامه ریزی و اشتغال گلستان تاکید کرد: ضرورت ایجاد دامداری های صنعتی با مقیاس بزرگ در گلستان

arm

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گلستان گفت: ایجاد دامداری های صنعتی بزرگ مقیاس در گلستان از اولویت های سرمایه گذاری در این استان است.

علی مرگدری در جلسه هم اندیشی ذینفعان خوشه فراورده های لبنی و صنایع وابسته استان گلستان بر اهمیت شیر و فراورده های لبنی در سلامتی جامعه و ضرورت افزایش سهم آن در سبد خانوار و لزوم ارتقای کمی و کیفی صنعت لبنیات گلستان تاکید کرد.

وی  به صاحبان کارخانه های لبنی گلستان پیشنهاد داد با هدف تکمیل زنجیره تولید فراورده های لبنی و با استفاده از تسهیلات مالی در نظر گرفته شده، دامداری های صنعتی با مقیاس بزرگ راه انداری کنند.

 

مرگدری همچنین از معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی خواست با متخلفین در زمینه فروش شیرخام توسط دست فروشان دوره گرد برخورد قاطع داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در نتیجه بررسی های انجام شده توسط نهادهای ذیربط و نیز اعتراض واحدهای صنعتی استان بیانگر آن است که معاون امور دام سازمان جهاد کشاورزی با جدیت با متخلفان برخورد کند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری گلستان یادآور شد: شیر هایی که توسط این دوره گردها توزیع می شود، شیرهای برگشتی از کارخانه ها و مراکز جمع آوری شیر است که به دلیل فاسد بودن و بار میکربی بالا دریافت نشده اند که عرضه آن  برای سلامتی مردم خطرآفرین است.

مرگدری اطمینان داد که با هماهنگی فرمانداران و اداره کل دامپزشکی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و همکاری نیروی انتظامی با این افراد برخورد قانونی خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *