مدیر کل بانوان و خانواده استانداری گلستان: شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین فرصتی برای شناسایی و رفع دغدغه ها است

DSC04259

مشاور استاندار و مدیر کل بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: شورای توسعه و تعاون بانوان کارآفرین فرصتی برای شناسایی و رفع دغدغه ها است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان، کلثوم غفاری در نخستین جلسه شورای توسعه و بانوان کارآفرین اظهار داشت:  اشتغال و معیشت دغدغه اصلی بانوان جامعه است و این شورا،  فرصتی ارزشمند برای شناسایی دغدغه ها، ارایه راهکارها  برای حمایت از بانوان کارآفرین است.

وی با اشاره به  تلاش های ارزشمند بانوان کارآفرین در حوزه ایجاد اشتغال تصریح کرد: اشتغال برای بانوان کارفرین بیشتر جنبه اجتماعی و فرهنگی دارد اما برای بخشی از جامعه  به عنوان راهکار معیشتی است چراکه راهکار و پناهگاه دیگری جز اشتغال به کار ندارند.

غفاری ادامه داد:  در جامعه هر زمان مشکلات معیشتی و مالی وجود داشته باشد مسایل فرهنگی و اجتماعی نیز در کنار این موضوعات خود را نشان می دهد که زیان و ضررهای آن جبران ناپذیر است.

مشاور استاندار گلستان و مدیر کل بانوان و خانواده استانداری گلستان با اشاره به اینکه حرکت تمامی جوامع امروزی حرکت به سوی توسعه پایدار است یادآور شد:  بدون تردید برای رسیدن به  این توسعه، نمی توان بانوان را کنار گذاشت.

وی افزود:  فکر و تکنولوژی موضوعی نیست که اختصاص به مردان داشته باشد بلکه در مدیریتی که بر فکر و اندیشه متکی است بحث از زنانه و مردانه بودن آن معنایی ندارد.

وی افزود: تلاش می شود تا فرصتی که در اختیار بانوان در حوزه های دولتی و خصوصی قرار می گیرد بانوان این فرصت را از دست ندهند بلکه در جهت تثبیت جایگاه خود فرصت را برای دیگران نیز فراهم آورند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان نیز گفت: بانوان از توانمندی ها و ظرفیت های خوبی برای فعالیت در حوزه های اقتصادی و اجتماعی برخوردارند.

حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: حضور بانوان کارآفرین در شهرک ها و نواحی صنعتی بیانگر موفقیت و توانمندی بانوان برای فعالیت های اقتصادی است.

وی با تاکید بر حمایت شرکت شهرک های صنعتی گلستان از بانوان کارآفرین و خلاق ادامه داد: شکل گیری شورای توسعه بانوان کارآفرین در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خود گویای توجه و اهتمام به این حوزه است.

وی با تاکید بر حمایت از بانوان کارآفرین و شناسایی مشکلات و کمک برای رفع آن یادآور شد:  پیشنهاد می شود در سال آینده در قالب تسهیلات طرح رونق تولید درصدی از آن به بانوان کارآفرین اختصاص داده شود.

خلیل زاده افزود: ارایه تخفیفات و مشوقات در دستورالعمل ها از دیگر موضوعاتی است که می تواند در حوزه حمایت از بانوان کارآفرین و ایجاد انگیزه برای حضور زنان در حوزه های اقتصادی اثربخش باشد.

در این نشست چند تن از مشاوران بانوان دستگاههای اجرایی و بانوان کارآفرین مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان دیدگاهها و مشکلات خود را مطرح کردند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *