فراهم بودن شرایط مناسب برای استقرار واحدهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی اترک

13960514000984_Test_PhotoI

مدیرعامل شرکت شهرک‎های در صنعتی گلستان گفت:  زمینه مناسب برای استقرار واحدهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی اترک فراهم است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان، حجت اله خلیل زاده در بازدید از خبرگزاری فارس اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی اترک ظرفیت فوق العاده برای  توسعه بخش های مختلف استان محسوب می‎شود.

به گفته وی امکانات زیربنایی مناسبی برای استقرار متقاضیان سرمایه گذاری در این منطقه فراهم است و بخشی از امکانات مورد نیاز از قبیل زیرسازی و بیس و آسفالت و مخابرات در دست انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‎های صنعتی گلستان با اشاره به اخذ سند مالکیت اراضی منطقه ویژه اقتصادی افزود: گام بعدی در منطقه اترک استقرار گمرک خواهد بود که در این رابطه ۷۰ هکتار با شرایط گمرک فنس‌کشی شده است البته ما معتقد هستیم شرایط برای ورود سرمایه‎گذار باید بهتر از این باشد.

خلیل‎زاده به تعداد واحدهای بهر‎ه‎بردار در شهرک‎های صنعتی استان اشاره کرد و افزود: یک‌هزار و ۴ قرارداد در شهرک‎های صنعتی استان منعقد شده است که از این تعداد ۶۷۹ واحد بهره‎بردار در شهرک‎های صنعتی استان  وجود دارد.

وی با اشاره به ظرفیت اشتغال در شهر‎ک‎های صنعتی استان گفت: در مجموع باید ۱۲ هزار و ۴۴ شغل در شهرک‎های صنعتی استان ایجاد می‎شد اما در حال حاضر برای ۸ هزار و ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

خلیل‎زاده خاطرنشان کرد: برنامه امسال شهر‎ک‎های صنعتی،  ایجاد اشتغال برای یک‌هزار و ۵۰۰ نفر است.

وی یکی از دستاوردهای اصلی در طرح تسهیل و رفع موانع تولید را حفظ اشتغال عنوان کرد و افزود: اگر طرح تسهیل شکل نمی‎گرفت بسیاری از شغل‎ها از بین می‎رفت، امسال نیز دولت برنامه تجهیز و نوسازی واحدهای صنعتی را در دستور کار خود قرار داده است در این راستا ۱۰ هزار واحد تولیدی با ارائه تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی حمایت خواهند شد.

خلیل‎زاده اذعان کرد: سال گذشته  بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ریال اعتبار عمرانی در شهرک‎های صنعتی گلستان جذب شد در حالیکه این میزان اعتبار در سال‎های گذشته رقم ۷ میلیارد تومان بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *