ضرورت سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد ریالی راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی گلستان

khalilzadeh

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان گفت: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی این استان نیازمند سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی است.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، حجت اله خلیل زاده صورتی اظهار داشت: در مدت شش سال گذشته اعتبارات استان گلستان به گونه‎ای بوده که فقط ۱۵۰ میلیارد ریال در آنجا سرمایه‎گذاری شده است.

خلیل‎زاده صورتی با اشاره به اینکه استان با ضعف‎های زیادی مواجه است، افزود: رتبه شرکت شهرک‎های صنعتی گلستان ۲۶ است و در بسیاری از شاخص‎ها عقب هستیم این ظرفیت در استان گلستان وجود دارد که فضا را برای حرکت رو به جلو مدیریت کند تا طی دو سال آینده شرایط احیای شهرک‎های صنعتی در گلستان مهیا شود.

وی اضافه کرد: شرکت شهرک‎های صنعتی گلستان در سال ۱۳۸۸ رتبه اول را داشت و در سال ۱۳۸۹ در رتبه سوم قرار گرفت و اکنون در رتبه ۲۶ کشور قرار دارد که این وضعیت شرایط نامطلوبی است.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان اضافه کرد: امیدواریم روزی برسد که فقط از فضای سبز و زیبایی ها و مسایل محیطی و محاطی گلستان صخبت نکنیم بلکه از شاخص های خوب صنعتی صحبتشود.

به گفته وی  شرکت شهرکهای صنعتی وظیفه ایجاد زیرساخت دارد که این کار را ادارات مختلفتی نظیر برق و گاز و مخابرات انجام می دهند و ضرورت دارد این هم آوایی و هم نوایی ایجاد شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *