شهرک صنعتی اترک، دورنمای توسعه استان گلستان است

111

مدیرعامل  شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان گفت: ایجاد شهرک صنعتی اترک به وسعت یک هزار هکتار در شمال استان، دورنمای توسعه صنعت است.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، خحت اله خلیل زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:  باید برای راه اندازی این شهرک صنعتی بیش از گذشته توجه شود.

وی با اشاره به اینکه استان باید از فضای ایجاد صنایع کوچک خارج شده تا صنعت آن رونق یابد افزود: شهرک صنعتی اترک ویژه ساخت و بهره برداری صنایع بزرگ، برنامه ریزی بلندمدت شده است

خلیل زاده یادآور شد: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی این استان نیازمند سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیون ریالی ا که  در مدت شش سال گذشته اعتبارات استان گلستان به گونه‎ای بوده که فقط ۱۵۰ میلیارد ریال در آنجا سرمایه‎گذاری شده است.

به گفته وی سرمایه گذاری در قالب این شهرک برای استان بسیار لازم است زیرا پایگاه اصلی صنعت بزرگ گلستان محسوب می شود و محرومیت از صنعت و اشتغال استان را به خوبی حل خواهد کرد.

وی با اشاره به توسعه صنایع کوچک در سطح استان گفت: ایجاد شهرک جدید در شهرستان های استان مقرون به صرفه نیست زیرا در هر شهرستان شهرک صنعتی ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان  افزود: باید زمین موجود شهرک های صنعتی و توسعه آن ها در شهرستان های استان را مدیریت کرد.

وی اضافه کرد: اکنون سرمایه گذاری اصلی شرکت ایجاد واحدهای صنعتی و رونق آن ها در شهرک های صنعتی موجود در رامیان، آزادشهر، کلاله، گرگان ۱ و ۲ و آق قلا است.

به گفته وی اکنون ۲۳ شهرک صنعتی ایجاد شده و آماده برای سرمایه گذاری در استان گلستان وجود دارد که به جز شهرک صنعتی گمیشان بقیه برای سرمایه گذاری فعال هستند.

خلیل زاده صورتی افزود: در شهرک های صنعتی استان ۹۱۲ قرارداد بسته شده که ۶۱۳ قرارداد منجر به اخذ پروانه و بهره برداری شده است.

وی در مورد فعالیت شهرک صنعتی گمیشان و نقش مؤثر آن در توسعه صنعت شیلات استان گفت: در این شهرک، زیرساخت ها ایجاد شده ولی به دلیل مشکل زیست محیطی راکد مانده است که با تعامل با اداره کل حفاظت محیط زیست استان در آینده نزدیک مشکل آن حل خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *