شتاب در ارایه تسهیلات به طرح های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی

31

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ا شتاب گرفتن ارایه تسهیلات بانکی به واحدها یا طرح های دارای ۶۰ درصد بالای پیشرفت فیزیکی در قالب تسهیل و رفع موانع تولید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، فرضاد مقیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه در استان گلستان اظهار داشت:  شتاب مورد نظر به خاطر این است که چالش ها در پرداخت تسهیلات بانکی شناسایی و برخی از آن ها با ابلاغ شیوه نامه از جمله حذف چک برگشتی، تسهیل در دریافت ضمانت و غیره مرتفع شود.

وی افزود: به منظور تسهیل امور و رفع موانع تولید واحدهای اقتصادی کشور تاکنون  ۶ هزار و ۲۷۷ واحد نیمه فعال یا راکد و نیز طرح صنعتی دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شدند.

وی یادآور شد: از این تعداد ۶۷۲ واحد نیمه فعال یا راکد و طرح صنعتی دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی موفق شده اند تسهیلات مورد نیاز خود را برای احیای دوباره و از سرگیری تولید دریافت کنند.
وی با بیان اینکه گلستان رتبه چهارم استان های کشور را در دریافت تسهیلات به این دسته از طرح ها کسب کرده است، ابراز داشت: در این راستا ۲۵ واحد یا طرح معرفی شده از سوی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان تسهیلات خود را دریافت کرده اند.
مقیمی افزود: از ابتدای امسال پرونده ۱۵ هزار و ۸۳۴ واحد نیمه فعال یا راکد و طرح صنعتی دارای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای استفاده از تسهیلات بانکی ۱۶۰ هزار میلیارد ریالی در نظر گرفته شده از سوی دولت مورد بررسی قرار گرفته است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از بستن تفاهم نامه جداگانه میان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با دو نهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و کمیته امداد با هدف هم افزایی در ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: این طرح به صورت پایلوت در استان کرمان به اجرا درآمد و ۶۰۰ نفر در واحدهای تولیدی شهرک ها و نواحی صنعتی این استان به کار گیری شدند.
وی با بیان اینکه در این طرح بنیاد شهید و امور ایثارگران و کمیته امداد هم تسهیلات کمکی را به واحدهای صنعتی ارایه می دهند، افزود: در صورت آمادگی و علاقمندی سایر نهادها و دستگاه ها آمادگی داریم طرح مزبور را در سایر استان های کشور اجرا کنیم.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اجرای طرح رقابت پذیری صنایع کوچک را دیگر برنامه حمایتی این سازمان در سال جاری برشمرد و اظهار داشت: در این طرح آموزش تخصصی برای ۱۰۰ هزار نفر، ایجاد و توسعه شرکت های مدیریت صادرات، ایجاد خوشه های صنعتی فعال و دیگر اقدامات حمایتی دیده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *