سفیر ارمنستان در ایران در بازدید از شهرک صنعتی آق قلا تاکید کرد: افزایش میزان سرمایه گذاری دو کشور ایران و ارمنستان

00000255 0(2)

سفیر ارمنستان در ایران گفت: در زمان حاضر میزان سرمایه گذاری دو کشور ایران و ارمنستان پایین است که باتوجه به توانمندی های موجود میزان سرمایه گذاری می تواند  افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان، آرتاشس تومانیان ‘ در بازدید از دو واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی آق قلا در استان گلستان اظهار داشت: نبود اطلاعات و شناخت کم از توان تولیدی و ظرفیت های گردشگریاز دلایل پایین بودن میزان سرمایه گذاری بین دو کشور است.

وی ادامه داد: با افزایش روابط و ایجاد باور دو جانبه، می توان موفقیت های قابل توجهی در زمینه های مبادلات تجاری بین ۲کشور ارمنستان وایران از طریق مازندران به دست آورد.

آرتاشس تومانیان ‘  گفت: درصورت فراهم شدن این فرصت، فعالان ۲کشور می توانند تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از تجربه های موفق بازرگانان مازندران نیز بهره مند شوند.

وی  تصریح کرد:  با فرصت هایی که در سایه تعامل همسایگی دوکشور به وجود آمده است انتظار است بهترین استفاده را برای بهره مندی بیشتر ۲ کشور داشته باشیم.

سفیر ارمنستان در ایران  ابراز امیدواری کرد که از ظرفیت های استان گلستان برای افزایش مراودات تجاری با ارمنستان در آینده بیشتر بهره گرفته شود.

وی با بیان اینکه ارمنستان از سرمایه گذاران ایرانییان برای فعالیت در بخش های مختلف استقبال می کند، گفت: دولت ارمنستان برای سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و مخابرات و انرژی های تجدیدپذیر از سرمایه گذاران خارجی حمایت می کند.
به گفته وی ارمنستان دو منطقه آزاد تجاری شامل خدمات فنی و مهندسی و جواهر و ساعت سازی فعال دارد و یک منطقه آزاد تجاری عمومی نیز در همسایگی ایران در حال تاسیس است که سرمایه گذاران خارجی را در این مناطق برای فعالیت جذب می کند.

وی  از شرکت مزرعه مدرن ایرانیان و آریا تیناژن مستقر در شهرک صنعتی آق قلا بازدید و با مدیران این دو واحد تولیدی به گفت و گو پرداخت.

شرکت مزرعه مدرن ایرانیان  توليد کننده  و وارد کننده  ماشین آلات و ادوات كشاورزي دارای ۱۴ نمایندگی رسمی از شرکت های تولید کننده ماشین آلات و ادوات کشاورزی ایتالیا است که از جمله محصولات قابل عرضه این شرکت یم توان به سمپاشهاي توربولاينر زراعي و اتومايزر باغي،  بذركارهاي پنوماتيك و كمبينات سيكلوتيلرهاي زراعي و باغي ، كودپاشهاي سانتريفو‍ژ هيدروليكي و مكانيكي،  نهركن روتاري اشاره کرد.

شرکت آریاتیناژن به عنوان یک شرکت خصوصی ایرانی صاحب جدید ترین تکنولوژی و مرکز تحقیق و توسعه در استان گلستان  که  شرکت تحقیقاتی – تولیدی آریا تیناژن توسط اساتید برجسته ی دانشگاه های ایران به عنوان یک قطب علمی برای فعالیت های بومی-منطقه ای و بین المللی با تخصص های علمی اش در زمینه ی تحقیقات نوآورانه و تحقیق و توسعه شناخته می شود.

برنامه های ویژه ی آریا تیناژن در زمینه های زیست داروسازی (BIOPHARMACEUTIC)زیست شناسی مولکولی، ژنتیک مولکولی، فناوری های آنزیم، کیت های تشخیصی، تعیین خواص مواد و نانو زیست پزشکی (nano bio medicine) طراحی شده است. به عنوان یک مرکز علمی و فناوری این شرکت پذیرای دانشمندان با صلاحیت از خاور میانه و نقاط دیگر دنیا است. در همین راستا آریا تیناژن با تعامل قدرتمند علم و تکنولوژی قادر به پیشبرد و به جلو راندن پیشرفت های علمی و تکنیکی در منطقه خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *