رسالت شهرک های صنعتی گلستان برای تحقق اقتصاد مقاومتی سنگین است

222

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: رسالت شرکت شهرک های صنعتی استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی سنگین است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، محمود ربیعی در نشست با مدیرعامل، معاونین و مدیران شرکت شهرک های صنعتی استان اظهار داشت: صنعت و بخش تولید مهمترین عرصه برای تحقق و تثبیت اصل اقتصاد مقاومتی است،

وی افزود: این استان به واسطه برخورداری از شهرک های صنعتی و استقرار واحدهای تولیدی می تواند سهم به سزایی در توسعه و تثبیت ارزش افزوده اقتصادی داشته باشد.

ربیعی گفت: مجموعه مدیریتی استان تلاش می کند تا با حمایت از این شرکت بتواند زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری ، ایجاد اشتغال و افزایش سرانه درآمد و توسعه استان را فراهم کند.

ربیعی یادآور شد: ستاد کشوری اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری و متشکل از تعدادی از وزیران و رئیسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان صدا و سیما و بانک مرکزی، مشاور اقتصادی و معاونان امور مجلس و علمی و فناوری رئیس جمهوری، رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی و سه اقتصاددان تشکیل شده است.      

به گفته وی هماهنگی برای تدوین برنامه های عملیاتی دستگاه های اجرایی ملی و استانی در چارچوب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و راهبردهای های مصوب، دریافت برنامه های عملیاتی دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیردولتی از جمله وظایف این ستاد است.  

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان نیز در این نشست بر تعامل و همکاری دستگاههای خدمات رسان با بخش صنعت با این شرکت تاکید کرد. حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: ایجاد زیرساخت های لازم برای استقرار واحدهای صنعتی وظیفه اصلی این شرکت است که تحقق این مهم نیازمند تعامل و همراهی سایر دستگاهها است.

وی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی اترک نیازمند توجه جدی مدیران استان است تصریح کرد: این منطقه می تواند در صورت بهره برداری و استقرار واحدهای صنعتی ۱۲ هزار شغل ایجاد کند. به گفته وی تامین آب و برق در منطقه ویژه اقتصادی یکی از دغدغه های اصلی شرکت شهرک های صنعتی برای تکمیل و آماده سازی زیرساخت ها است که انتظار می رود مدیریت ارشد استان به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *