در نشست با کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان گلستان تاکید شد:حمایت از سرمایه گذاران صنایع کوچک استان گلستان

20

 

 

همزمان با گرامیداشت روز حمایت از صنایع کوچک، نشست کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان گلستان با حضور رییس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، معاون برنامه ریزی استاندار و مدیران دستگاههای مرتبط با حوزه صنعت و صنعتگران در شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی گلستان، معاون برنامه ریزی استاندار گلستان در این نشست گفت: از زمان روی کارآمدن دولت تدبیر و امید تلاش های زیادی برای رفع مشکلات حوزه تولید انجام شده است.

علی مرگدری افزود: برگزاری این نشست ها فرصتی برای مدیران و دست اندرکاران حوزه تولید است و برای رفع مشکلات پیش روی باید با جدیت و همدلی و همزبانی گام های موثری برداشته شود.

به گفته وی با برگزاری نشست ها و هم اندیشی با فعالان و نمایندگان ئبخش صنعت و تولید استان ۲۱۰ موضوع مرتبط با این حوزه نظیر مسایل بیمه ای، داارایی و تسهیلات شناسایی و بررسی شد.

رییس کل دادگستری استان گلستان نیز گفت: هر قددمی در راستای حمایت قضایی از سرماهی گذاری برداشته می شود جهاد است.

هادی هاشمیان اظهار داشت: کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری از سرمایه گذار واقعی حمایت جدی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه بعضی ها با عنوان سرمایه گذار، تسهیلاتی را دریافت و در جای خود هزینه نکردند تصریح کرد: به همین دلیل حمایت از این افراد ظلم به سرمایه گذاری است که تمام سرمایه و اعتبار خودش را برای رونق تولید بکار گرفته اند.

هاشمیان یادآور شد: سرمایه گذاری که وجودش را در راه احداث و تقویت تولید می داند مورد حمایت قانون و کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری قرار می گیرد.

وی افزود: موانع و مشکلات سرمایه گذاران واحدهای تولیدی و صنعتی با جدیت بیشتر سناسایی و در جهت رفع آن تلاش شود.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان نیز گفت: ۲۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان وجود دارد که از این تعداد ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی عملیاتی شده است.

رحمن محمدزاده افزود: اراضی در اختیار شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان ۲۰۴۰ هکتار است که تاکنون ۶۰۱ واحد در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده است.

به گفته وی از ۹۱۴ پروانه بهره برداری صادر شده در استان ۸۲۹ پروانه بهره برداری اشتغال زیر ۵۰ نفر داشته که در زمره صنایع کوچک هستند.

محمدزاده یادآور شد: در شهرک صنعتی آق قلا با ۱۸۰ هکتار مساحت،۲۲۰ قرار داد منعقد شده است که از این تعداد ۱۸۰ واحد بهره بردار و باقی در حال ساخت و ساز و یا به دلایل مختلف تعطیل است.

در این نشست چند تن از مدیران واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آق قلا مسایل و مشکلات خود را مطرح که بر رفع مشکلات واحدها از سوی کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری تاکید شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *