در نشست با خبرنگاران استان گلستان عنوان شد: تشریح برنامه های اقتصاد مقاومتی حوزه معاونت صنایع کوچک

۲۰۱۷۰۷۱۶_۱۰۳۸۱۹

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان برنامه های اقتصاد مقاومتی این شرکت در سالجاری را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان، سیدرضا مسلّمی عقیلی در  نشست با خبرنگاران استان اظهار داشت:  برنامه ريزي به منظور برگزاری ۱۳۰ دوره آموزشی برای دو هزار و ۵۹۵ نفر از شاغلین واحدهای صنعتی در حوزه های مدیریتی، مهارتی و كارآفريني طی سالجاری در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

وی افزود: تقويت خوشه هاي صنعتي و شبكه سازي و به هم رساني كسب و كارها با تاكيد بر واحدهاي صنفي و بنگاه هاي توليدي خرد، كوچك و متوسط، تقويت و توانمندسازي و توسعه بنگاههاي خرد، كوچك و متوسط با هدف افزايش صادرات غير نفتي آنها به ميزان ۲ ميليارد دلار و حمايت و تقويت شبكه هاي كسب و كار از طريق تقويت و توسعه مراكز مشاوره، خدمات كارآفريني و كلينيك هاي كسب و كار و عارضه يابي بنگاه هاي كوچك و متوسط رئوس برنامه اقتصاد مقاومتی سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران در حوزه صنایع کوچک است كه استان گلستان نيز بر اساس برنامه هاي ابلاغي به دنبال تحقق این برنامه ها است.

بهه گفته وی پيگيري شناسايي واحد هاي صادراتي، حمايت از حضور واحدهاي صنعتي در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي و  برگزاري دوره هاي آموزشي نیز در راستای برنامه های اقتاد مقاومتی در سالجاری  صورت میگیرد.

مسلمی عقیلی یادآور شد:  كمك به EMC ها براي صادرات به عنوان واسطه، توسعه بازار كنسرسيوم هاي همگن، ارائه خدمات توسعه اي كسب و كار در راستاي فعالسازي  واحدهاي صنعتي ،  برگزاري ۸ كلينيك كسب و كار در شهركها و نواحي صنعتي استان گلستان ،آغاز پروژه توسعه خوشه طيور گلستان واجراي پروژه هاي بهبود پس از عارضه يابي واحدهاي صنعتي از دیگر برنامه های اقتصاد مقاومتی حوزه صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی این استان است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: همچنین در سالجاری  تكميل حلقه مفقوده خوشه فرش دستباف شامل، ايجاد BDSتخصصي طراحي فرش، و BDS آموزش تخصصي فرش در دستور کار این معاونت قرار دارد.

معاون صنایع کوچک  شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان ادامه داد: شناسايي و رفع نياز فناورانه ۵ واحد صنعتي و پيگيري آنها در طريق مراكز تخصصي ، علمي داخلي و خارجي از دیگر برنامه هایی است که در راستای اقتصاد مقاومتی در سالجاری انجام خواهد شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *