در شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی گلستان تاکید شد: ارتقای فرهنگ صنعتی درگلستان

0 gorgan0

مدیرعامل و رییس شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: هنوز فرهنگ توسعه صنعتی در این استان حاکم نشده و همین مساله تا حدی موجب عقب ماندگی بخش صنعت شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان، حجت اله خلیل زاده در ششمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: هرچند استان گلستان قطب کشاورزی است اما تجربه دنیا نشان داده است که این استان با کشاورزی به توسعه دست نمی یابد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان اضافه کرد:  شورای اطلاع رسانی نقطه آغازی برای فرهنگسازی توسعه صنعتی در بین آحاد مردم است.

وی با اشاره به اینکه سرانه زمین صنعتی در گلستان نسبت به میانگین کشوری پایین است یادآور شد: اگر فرهنگ صنعتی در استان شکل گیرد بدون تردید سرانه زمین صنعتی نیز افزایش می یابد.

خلیل زاده از اعضای شورای اطلاع رسانی خواست تلاش کنند با ارایه برنامه ها و پیشنهادها، مردم را با ضرورت توسعه صنعت و صنایع تبدیلی در استان آشنا کنند.

وی برگزاری تورهای رسانه ای و صنعتی را برای اقشار جامعه ضروری دانست و گفت: برگزاری این تورهای صنعتی یکی از راههای موثر ارتقا فرهنگ صنعتی در استان است که این شورا باید تا پایان سال برنامه تورهای صنعتی را به حوزه معاونت صنایع کوچک ارایه کند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی گلستان نیز با اشاره به راه اندازی کلینیک سیار خدمات مشاوره کسب و کار در شهرک‌هاو نواحی صنعتی اظهار داشت: کلینیک سیار صنعت در راستای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و عارضه یابی واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان راه اندازی شده که اگر مسئله‌ای بوجود آمد در همان شهرک و ناحیه صنعتی رفع شود.

سید رضا مسلمی عقیلی افزود:  کلینیک سیار صنعت از مشاوران مجرب و متخصص تشکلیل شده و طبق برنامه ریزی انجام شده هر هفته در یکی از شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر خواهند شد.

وی گفت: هدف از تشکیل این کلینیک احصا نیازها، خود اتکایی، کاهش دغدغه صاحبان صنایع و توانمندسازی بیشتر واحد‌های صنعتی و تولیدی می‌باشد که با استقبال مدیران واحدهای صنعتی مواجه شد.

دبیر شورای اطلاع رسانی شرکت نیز در این جلسه با اشاره به مصوبات جلسات قبلی گفت: تاکنون بخش عمده ای از تصمیمات اتخاذ شده در جلسات شورای اطلاع رسانی اجرایی شده است.

روح اله هراتی اضافه کرد: برخهی از تصمیمات نیز در دست بررسی کارشناسی است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری تصمیمات اخذ شده به مرحله اجرایی برسد.

مشاور مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان نیز گفت: شورای اطلاع رسانی می تواند هویت بخشی و بازتعریف جدیدی را در حوزه تبلیغات و اطلاع  رسانی فعالیت های شهرک های صنعتی ارایه کند.

محمدعلی پایین محلی افزود: باتوجه به فضای اقتصادی و در راستای کمک به حوزه تولید داخلی استان، توجه به برندهای بومی امری ضروری است و در این خصوص لازم است دستگاههای مسئول نسبه به موظف کردن دستگاههای اجرایی برای خرید کالای بومی اهتمام ورزند.

وی با اشاره به تخفیفات اعمال شده برای پخش تیزر رایگان واحدهای تولیدی از شبکه های سراسری اضافه کرد: براساس ابلاغ رسانه ملی، واحدهای تولیدی که در پایان اسفند ۹۵ حداقل ۱۱ کارگر بیمه شده تامین اجتماعی داشته اند می توانند تنها با پرداخت حق الزحمه تولید تیزر، رسانه ملی ۹۰۰ ثانیه تیزر معرفی واحد صنعتی مذکور را به صورت رایگان از شبکه های سراسری پخش می کنند.

نماینده روزنامه گسترش صمت استان گلستان نیز در این نشست عزم جدی مدیران حوزه صنعت را برای حمایت از صنایع مثبت ارزیابی کرد و گفت: این امر نشان دهنده دغدغه  و دلسوزی مدیران برای رفع مشکلات حوزه تولید است. حمید میرزاعلی افزود: پیشنهاد می شود مجمع نمایندگان استان در شهرک های صنعتی به صورت دوره ای نشستی را با واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها برگزار کنند.

نماینده خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان نیز پیگیری برای انتشار کتاب کارآفرینان موفق استان را اقدامی ارزنده عنوان کرد و گفت: این اقدام می تواند زمینه حضور کارآفرینان جوان در شهرک ها و نواحی صنعتی را فراهم کند. عین اله تیموریان افزود: یکی از مشکلات حوزه اطلاع رسانی ، عدم آشنایی برخی خبرنگاران با مفاهیم صنعتی است که این مشکل با برگزاری کارگاههای آموزشی و تورهای رسانه ای مرتفع می شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *