در راستای ارتقای شاخص های زیست محیطی، ۲۶۰ تصفیه خانه فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور در حال اجرا، ساخت و طراحی است

۲۰۱۷۰۱۰۳_۱۰۰۰۲۱

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست ۲۶۰ تصفیه خانه فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اجرا، ساخت و طراحی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان ، مهندس علی یزدانی در بازدید از ناحیه صنعتی آق چلی آزادشهر اظهارداشت: از این تعداد، ۱۸۸ تصفیه خانه فاضلاب به بهره برداری رسیده ۲۲ تصفیه خانه در دست ساخت و ۴۷ تصفیه خانه نیز در دست طراحی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به آمار جوازهای صنعتی صادر شده در کل کشور تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار تاکنون حدود ۶ هزار جوار صنعتی در کل کشور صادر شده است که از صفر تا ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

یزدانی یادآور شد: همچنین تاکنون ۸۸ هزار و ۱۲۲ واحد تولیدی پروانه بهره برداری دریافت کرده اند که بر این اساس برای بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ادامه به آمار و ارقام تسهیلات پرداختی بانک ها به بنگاه ها و واحدهای تولیدی در راستای رفع موانع تولید اشاره کرد و اظهارداشت: تا تاریخ ۱۳ دی ماه، تعداد۱۰ هزار و ۷۴۵ بنگاه که از طریق سایت بهین یاب نسبت به ثبت نام برای دریافت تسهیلات اقدام کردند با بانک قرارداد منعقد کردند که از این تعداد تاکنون ده هزار و ۵۱۴ بنگاه تسهیلات دریافت کردند.

وی گفت: تاکنون مبلغی بالغ بر ۸ هزار میلیارد قرارداد منعقد و هفت هزار و پانصد میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه های تولیدی به منظور کمک به رونق تولید و رفع موانع و مشکلات این واحدها پرداخت شده است.

گفتنی است این آمار تنها مربوط به آن دسته از بنگاه ها و واحدهای تولیدی است که از طریق سایت بهین یاب نسبت به ثبت نام برای دریافت تسهیلات اقدام کرده اند. برخی از واحدهای تولیدی با مراجعه حضوری به بانک ها خواستار دریافت تسهیلات بوده اند که بر اساس تکلیف بانک مرکزی همه بانک ها موظفند در قالب طرح رونق اقتصادی برای اعطای تسهیلات به بنگاههای کوچک و متوسط اقدام کنند.

معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سفر یکروزه خود به استان گلستان از شهرک ها و نواحی صنعتی این استان بازدید کردند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *