تقدیر از طرح ها و واحدهای تولیدی برتر شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان در همایش روز ملی صنعت

0000JASHN  ROE SANAT

 

همزمان با گرامیداشت روز ملی صنعت، از چندین طرح صنعتی، واحد تولیدی و شرکت دانش بنیان برتر مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان ، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در این همایش گفت:  در اجرای توسعه تولید ملی، در سالجاری بالغ بر ۶ هزار واحد تولیدی، صنعتی کوچک و بزرگ  به برهه برداری می رسد.

مجسن صالحی نیاز اظهار داشت: : سال گذشته و با افزایش سرمایه گذاری های امیدوارکننده، بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی در کشور به بهره برداری رسید.

وی افزود: روند گسترش سرمایه گذاری ها در کشور امیدوار کننده و رضایت بخش است و نتیجه این اقدامات نیزافزایش تولیدات، بهبود وضعیت اشتغال و کمک موثر به رفع مشکلات مرتبط با این بخش است .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هم اینک در برخی زمینه ها مانند تولید لوازم خانگی ، پلاستیک ، لاستیک ، لبنیات و آشامیدنی به مرز اشباع رسیده ایم و باید تلاش کنیم با بهبود کیفیت این تولیدات، بازارهای خارجی را برای ورود این محصولات ایرانی آماده کنیم.
صالحی نیا ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در برخی از این صنایع وجود دارد ، روزآمد نبودن تجهیزات و دستگاه ها است که باید با رفع آن، زنجیره تولید محصولات با کیفیت داخلی و ایرانی را تکمیل کنیم.

وی گفت: توسعه ساختارها و به کارگیری روش های نوین مدیریتی و بازاریابی مدرن با هدف ورود به بازارهای خارجی نیزاز جمله راهکارهای تقویت صنایع تولیدی داخلی است.

ژاستاندار گلستان هم در این مراسم صادرات محوری را لازمه توسعه ، تقویت و ماندگاری صنایع تولیدی استان دانست و گفت: بازارهای داخلی با توجه به تعدد مراکز تولیدی به مرحله اشباع رسیده و از این پس باید بیشتر به فکر توسعه صادرات به خارج از کشور و بویژه همسایگان باشیم.

حسن صادقلو اظهار کرد: یکی از برنامه های گلستان برای رسیدن به این هدف، رفع موانع و مشکلات صنایع و کارخانجات است که دستیابی به این هدف با برگزاری مستمر جلسات کارگروه رفع موانع تولید محقق شد.

وی افزود: تاکنون و از زمان راه اندازی این کارگروه ، بیش از هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به ۶۵۶ واحد تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ استان برای حل مشکلات و موانع و بازگردادن آنان به چرخه تولید پرداخت شده است.

در این آیین از طرح های صنعتی شرکت لعل سقف هیرکان، شالوده فولاد آسیا و واحد فنی مهندسی سوله استراباد، شرکت گل سم، بهاران پیمان و شرکت های دانش بنیان  به بان شیمی، دانش پژوه ش فجر و آریا تیناژن به عنوان برترین های صنعت در شهرک ها و نواحی صنعتی تقدیر شد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *