تاکید بر حمایت از ایجاد فروشگاه فرش دستباف در استان گلستان

IMG_۲۰۱۵۰۳۰۹_۱۸۱۱۱۰

عامل توسعه خوشه فرش دستباف استان گلستان بر ایجاد فروشگاه فرش دستباف در مرکز استان و ضرورت حمایت شورای اسلامی شهر گرگان از این پروژه و ذینفعان خوشه فرش دستباف تاکید کرد.

زلیخا عادلی در نشست با اعضای شورای شهر گرگان اظهار داشت: با توجه به آن که فرش دستباف، هنر صنعت این منطقه بوده و علاوه بر ارزش های هنری و صنایع دستی می تواند ارزش افزوده بالایی را عاید استان کند، ایجاد فروشگاه فرش دستباف امری ضروری است..

وی به معرفی خوشه فرش دستباف، مطالعات و فعالیت های طی شده در پروژه، اهداف، برنامه ها و چشم انداز این هنر صنعت پرداخت. و افزود: هدف از ایجاد فروشگاه فرش دستباف علاوه بر معرفی دستبافته ها در استان، ترویج فرهنگ خرید فرش های بومی استان است.

عامل توسعه خوشه فرش دستباف استان گلستان همچنین فرش دستباف را کالایی لوکس خواند و فروش آن را ملزم به مکانی متناسب با دستبافته ها و بصورت متمرکز دانست.

وی افزود در گلستان بدلیل نبود فروشگاه جهت عرضه انواع تولیدات با مشکل جذب  تجار بزرگ مواجهیم و فروش داخلی استان نیز چندان چشمگیر نیست. ایشان اشاراتی به تعدد و تنوع دسته محصولات استان داشتند که متاسفانه به درستی معرفی نمی شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان نیز در این نشست توسعه صنعت گردشگری در استان گلستان را یک حلقه مفقوده خواند و ایجاد بازارچه و یا فروشگاه فرش دستباف را عاملی جهت جذب توریست و توسعه همه جانبه دانست.

پزشکپور اظهار داشت:  با توجه به این مهم باید پتانسیل های مختلف استان در بحث صنایع دستی و فرش دستباف به کار گرفته شود.

وی ادامه داد:  استان گلستان سبکی خاص دارند لیکن حتی در سطح استان آنچنان که باید شناخته نشده اند و در کشور نیز توسعه نیافته اند که نیاز است با تعریف درستی از نقشه حرکت و استراتژی ها به نتایج و اهداف خویش در این صنعت دست یابیم.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *