تاکید بر تزریق منابع و تسهیلات بانکی به صنایع کوچک

3

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران بر تزریق منابع و تسهیلات بانکی به حوزه صنایع کوچک تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، فرشاد مقیمی در نشست با مدیران صنایع لبنی استان گلستان اظهار داشت: از سال گذشته در این سازمان طرحی تهیه که به تصویب هیئت وزیران نیز رسید.

به گفته وی امید است در سالجاری بخشی از منابع و تسهیلات به حوزه صنایع کوچک تزریق تا صنایع کوچک تعطیل شده احیا و ظرفیت کاهش یافته بخشی از صنایع تکمیل شود.

وی با اشاره به اینکه ۳۴ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی وجود دارد گفت: حدود ۷۰ درصد واحدهای حوزه صنایع کوچک که دچار تعطیلی شده‌اند از نبود نقدینگی رنج می‌برند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از این صنایع از نبود نقدینگی، فقدان بازار و تأمین مواد اولیه رنج می‌برند.

وی ادامه داد: تاکید رهبر معظم انقلاب بر حوزه صنایع کوچک به عنوان یکی از راهکارهای اصلی توسعه و بخشنامه شش ماده ای رییس کل بانک مرکزی در پایان سال ۹۳، نوید بخش روزهای خوب برای حوزه صنایع کوچک است.

وی ادامه داد: مهمترین برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران برای رونق بیشتر فعالیت ها و کاهش چالش های پیش روی صنایع،تغییر رویکرد در ایجاد زیرساخت ها و خروج این واحدها از تکنولوژی سنتی به مدرن برای کاهش هزینه ها و رقابتی کردن تولیدات آنها است.

وی گفت: در برنامه ششم توسعه، احکام خوبی پیشنهاد شده و در مجمع وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز مورد تصویب قرار گرفته که باید به دولت ارایه شود.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی های اولیه برای این منظور انجام شده است ادامه داد: امید است بتونیم به نوعی فعالیت های مورد نظر سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران را در مجلس دنبال کنیم.

وی اضافه کرد: در سال ۹۳ چند چالش اصلی سازمان در زمینه قانون رفع موانع تولید و ارتقا نظام مالی کشور و قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت حل و فصل و بخشی دیگر نیز در قانون ۹۴ حل و فصل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *