برگزاری همایش آموزشی آشنایی با HSEE در واحدهای صنعتی استان گلستان

DSC01478

نخستین همایش آموزشی آشنایی با نظام مدیریت بهداشت، ایمنی، انرژی و محیط زیست “HSEE”برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان گلستان در شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد.

معاون عمران و محیط زیست شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان در این همایش گفت: آشنایی با مفاهیم، تعاریف و کارکردهای سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی انرژی و محیط زیست و ضرورت استقرار آن در صنایع از مهمترین اهداف برگزاری همایش است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، حسن جسمانی اظهار داشت: در این همایش، مدیران کنترل کیفیت، کارشناسان و کاربران نظام مدیریت “HSEE” صنایع شرکت کردند.

وی با اشاره به ضرورت پیاده سازی نظام مدیریت HSEE در واحدهای صنعتی اضافه کرد: به منظور کاهش حادثه، حفظ محیط زیست و مصرف بهینه انرژی ، پیاده سازی نظام مدیریت بهداشت، ایمنی، انرژی و محیط زیست در بخش صنعت و معدن ضروری است.

وی بیان داشت: یکی از مهم ترین مبانی و الزام های HSEE ، آموزش و مهارت آموزی است که شروع آن با سیاست گذاری و پایان آن با کنترل های مهندسی و مدیریتی همراه است.

جسمانی ادامه داد: شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان در این زمینه دوره های آموزشی مورد نیاز برای واحدهای صنعتی را طراحی که در سال آینده عملیاتی می شود.

به گفته وی این شرکت در زمینه ایجاد تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی در کشور پیشتاز بوده و تاکنون ۱۱ تصفیه خانه فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در  حال بهره برداری که تاکنون ۸۵ درصد واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک ها تحت پوشش شبکه فاضلاب صنعتی قرار گرفتند.

در این همایش آموزشی که با همکاری شرکت شهرکهای صنعتی، مرکز بهداشت، سازمان صنعت، معدن و تجارت ، سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل استاندارد برگزار شد، یکی از اساتید مباحث خود را درخصوص معرفی HSEE، پیشگیری از وقوع حادثه و اقدامات حین حادثه در واحدهای صنعتی ارایه کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *