برگزاری نشست شرکت های دانش بنیان استان گلستان در شهرک صنعتی آق قلا

1422776413_dsc07961

نشست شرکت های دانش بنیان با هدف تشریح وظایف حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی کشور از شرکتهای دانش بنیان، تولید کنندگان و صادرکنندگان در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی آق قلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در این نشست به معرفی صندوق، تشریح خدمات و تسهیلاتی که توسط صندوق به شرکتها، تولید کنندگان و صادر کنندگان ارائه می شود پرداخت.

بهزاد  سلطانی گفت : خدمات صندوق در قالب کمک هاي حمایتی،انواع تسهیلات و مشارکت است که در چارچوب مقررات و ضوابط مصوب به متقاضیان ارائه خواهدشد.

وی  گفت: صندوق نوآوري و شكوفايي به منظور كمك به تحقق و توسعه اقتصاد دانش‌بنيان، تكميل زنجيره ايده تا بازار و تجاري‌سازي نوآوري‌ها، دستاوردهاي پژوهشي و اختراعات و كاربردي نمودن دانش از طريق ارايه كمك‌ها و خدمات مالي و پشتيباني به شركت‌ها و مؤسسات دانش‌بنيان، تشكيل شده است.

وی یادآور شد: بر اساس قانون، تسهيلات اين صندوق تنها به شركت ها يا موسسات خصوصي يا تعاوني دانش بنيان اعطا مي شود و بطور كلي صندوق به طرح هاي اين شركت ها كه از فاز تحقيقات عبور كرده‌اند، تسهيلات ارائه مي دهد.

سلطانی اضافه کرد: در چرخه نوآوري وشكوفايي به حلقه اول و آخر يعني مرحله پژوهش آزمايشگاهي و در نهايت حضور در بورس و به سود رساني، كاري ندارد و فاصله اين دو مرحله يعني «صنعتي و تجاري شدن طرح ها» را حمايت مي كند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان نیز گفت: انتظار است با همکاری دستگاههای مختلف و بخشهای مالی همچون صندوق نوآوری و شکوفایی کشور شاهد رشد و شکوفایی استان باشیم .

مسلمي عقيلي اظهار داشت: در این نشست واحدهاي صنعتي دانش بنيان با نحوه اخذ تسهيلات صندوق مذكور آشنا شدند .

اين نشست با همكاري پارك علم و فناوري گلستان و معاونت پشتيباني استانداري گلستان در محل سالن كنفرانس مركز خدمات فناوري و كسب و كار شهرك صنعتي آق قلا برگزار شد

شرکت کنندگان در این نشست از  چند واحد صنعتي دانش بنيان مستقر در شهرك صنعتي آق قلا كه در مرحله اخذ تسهيلات از صندوق مي باشند بازديد کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *