برگزاری دوره آموزش آشنایی با بازار فرابورس و نحوه تامین منابع مالی از آن در گلستان

DSC05756

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با بازار فرابورس  و نحوه تامین منابع مالی از آن در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان، حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: آشنایی با ساز و کار قانونی، انواع روش های تامین منابع مالی، ابزارهای مالی موجود و نحوه پذیرش شرکت ها در بازار فرابورس و تامین منابع مالی از سرفصل های این دوره آموزشی بوده است.

وی افزود: بنگاهها باید با تامین مالی از طریق بورس کالای ایران برای خروج از رکود آشنا شوند و حضور صنایع کوچک در بورس کالا می تواند به فروش محصولاتشان بدون واسطه بینجامد که با این کار هم جان تازه ای به این صنایع داده می شود و هم با تامین مواد اولیه صنایع کوچک و متوسط از بورس، شاهد کاهش قیمت تمام شده محصولات خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی می توانند برای تسریع در فروش محصولاتشان در بورس کالا حضور یابند، اضافه کرد:  برخورداری از معافیت مالیاتی، سهولت و سرعت پذیرش، معرفی شرکت به آحاد جامعه از مزایای  فراهم شدن بستر پذیرش صنایع کوچک و متوسط  در بورس کالا است.

وی افزود: یکی از اهداف بورس کالای ایران حذف واسطه های غیرضروری در تامین مواد اولیه است که به موجب آن بسیاری از خریداران در بورس کالا را صنایع کوچک و کارخانه داران تشکیل می دهند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان با تاکید بر ضرورت ورود واحدهای صنعتی به بازار بورس  یادآور شد: بورس کالا نمادی از بازار رقابتی است که در آن قیمت کالاها از برخورد مستقیم عرضه و تقاضا حاصل می‌شود.

وی افزود: بازار بورس و به ویژه سرمایه گذاری با خرید سهام، امکانی را فراهم می سازد که هر فرد به میزان سرمایه ای که در اختیار دارد در یک یا چند شرکت بزرگ سرمایه گذاری کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *