بازدید معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان از واحدهای لبنی استان گلستان

2

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به همراه هیئتی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از واحدهای تولیدی لبنی فعال در استان گلستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، این بازدید به منظور بررسی وضعیت خوشه فرآورده های لبنی استان گلستان و اثربخشی فعالیت ها و اقدامات انجام شده انجام شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: استان گلستان ظرفیت خوبی برای تولید فرآورده های لبنی دارد و بر این اساس می تواند بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

فرشاد مقیمی افزود: خوشه فرآورده های لبنی گلستان یکی از الگوهای موفق خوشه های صنعتی در کشور است و حضور کارشناسان تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی در این بازدید در راستای انعکاس شرایط موجود واحدهای لبنی و افزایش اعتبارات و افزایش اثربخشی فعالیت های لبنی است.

وی گفت: برخی از واحدهایی که از صنایع خرد در حوزه لبنی در استان گلستان فعالیت خود را شروع کردند به رشد قابل قبولی رسیدند و توانستند  واحدهای متوقف را تملک و  راه اندازی کنند که این دستاورد بزرگی برای خوشه فرآورده های لبنی است.

مقیمی یادآور شد: این فعالیت در حالی صورت گرفته است که صنایع زیادی در کشور طی سالهای اخبر بنا به دلایل مختلف دچار تعطیلی شدند که بخش عمده ای از این صنایع به تملک بانک ها درآمده اند و اگر فعالیت اندکی هم داشتند متوقف شدند.

وی با اشاره به اینکه قبل از فعالیت خوشه فرآورده های لبنی در استان گلستان ۲۲ واحد لبنی در استان فعال بوده است که اکنون به ۲۵ واحد لبنی افزایش یافته است خاطرنشان کرد: این موفقیت به واسطه توجه واحدهای لبنی به نوآوری و رصد بازار بدست آمده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران تاکید کرد: انتظار است باتوجه به قابلیت ها و توانمندی ها و اثربخشی فعالیت های انجام شده، استان گلستان در سال بعد از منابع ملی برای کمک به واحدهای لبنی بهره مند شود.

این بازدید دو روزه بوده و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران از واحدهای لبنی فعال مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان بازدید می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *