بازدید استاندار قزل اوردای قزاقستان از واحد تولیدی شهرک صنعتی کردکوی

0 golestan 10

استاندار قزل اوردای جمهوری قزاقستان به همراه سفیر قزاقستان در ایران و هیئت تجاری اقتصادی از واحد تولیدی بهاران پیمان مستقر در شهرک صنعتی کردکوی بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی، کوشربایف در این بازدید اظهار داشت: ما با نیت دوستی و توسعه مراودات تجاری به استان گلستان آمده ایم
وی افزود : استان ما به دریای خزر نزدیک است و از طرفی به خط ریلی قزاقستان-ترکمنستان-ایران نیز نزدیک بوده و می توانیم محصولات خود را در کوتاهترین زمان ممکن به ایران و استان گلستان صادر نماییم .
کوشربایف گفت : ما نفت و گاز داریم و معادن بسیار زیاد و فلزات زیادی در استان ما وجود دارد ، که زمینه توسعه روابط در این زمینه ها فراهم است .
به گفته وی ، در زمینه همکاری های کشاورزی توانمندیهای بالقوه زیادی در استان قزل اوردا وجود دارد .
وی اظهار داشت : ما با همکاری شما کشت برنج طارم هاشمی را در استان خود آغاز نموده ایم و با توجه به واردات سالانه ۳میلیون تنی برنج توسط ایران، ما می توانیم سالانه یک میلیون تن از برنج مورد نیاز شما را تامین نماییم
وی گفت : همچنین مرکبات و سیفی جات استان گلستان برای ما خیلی با اهمیت است و ما امیدواریم بتوانیم از این پتانسیل شما بخوبی استفاده نماییم .
استاندار قزل اوردای قزاقستان گفت : ۸۱۲ کیلومتر از جاده در حال احداث چین – قزاقستان – روسیه که با هدف اتصال چین به غرب اروپا در شرف بهره برداری است ، از استان قزل اوردا می گذرد که پتانسیل بسیار خوبی برای ماست .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *