بازديد استاندار گلستان از شهرك صنعتي علي آباد كتول

V-Sanat-800x260

استاندار گلستان به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، فرماندار شهرستان و مدیران کل دستگاههای اجرایی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی علی آباد کتول بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، حسن صادقلو در این بازدید اظهارداشت: برنامه دولت، فعالیت دوباره کارخانه های تعطیل و راکد و بازگردانی آنها به چرخه تولید است.

وی با بیان اینکه باید ۷۵۰۰ واحد تولیدی در کشور از رکود خارج شوند، گفت: دولت تدبیر و امید برای رفع این مسئله تسهیلاتی را قرار داده که سهم گلستان ۴۲۲میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۲۲ میلیارد تومان یارانه است.

وی افزود: در این راستا با توجه به ثبت نام های صورت گرفته از سوی واحدهای تولیدی در سایت مربوطه، ۸۵ واحد صنعتی به بانک ها معرفی شده اند تا بتوانند با دریافت تسهیلات گردش مالی لازم را به دست آورند.

استاندار گلستان یادآورشد: امسال از تمامی بانک ها خواسته ایم جریان اجرایی و حقوقی کردن معوقات بانکی را متوقف کنند و بر این اساس هیچ واحد تولیدی متوقف نخواهد شد.

صادقلو با اشاره به مدل های بسته بندی، یادآور شد: توجه به بسته بندی موجب افزایش زمینه های صادرات می گردد و باید مجموعه های تولیدی استان صادرات محوری را در برنامه های خود قرار دهند.

وی با تاکید بر کیفیت بالای مواد اولیه استان نظیر شیر، خاطر نشان کرد: باید تلاش شود در تولید محصولات، کیفیت بخشی لازم صورت پذیرد و با امید به آینده بهتر، تولید صورت گیرد.

صادقلو در این بازدید ضمن تاکید بر شیوه های تشویقی در راستای افزایش فروش، گفت: برندسازی یکی از نکاتی است که می تواند تاثیر بسزایی در فروش تولیدات استان چه در سطح منطقه، چه در سطح کشور و حتی خارج از کشور داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان نیز گزارشی از فعالیت های در دست اقدام این شرکت و برنامه های توسعه ای شهرکها و نواحی صنعتی استان ارایه کرد.

حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی و به منظور ارایه خدمات بهتر به حوزه صنعت. تکالیفی بر عهده شرکت های استانی گذاشته شده است که برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.

در این بازدید که از ۶ واحدهای تولیدی شهرک صنعتی علی آباد کتول صورت گرفت، تولیدکنندگان و صنعت گران دغدغه های خود را پیرامون همکاری های دستگاه های اجرایی، ارائه سرمایه در گردش، کمبود نقدینگی، معوقات بانکی و مسائل منابع طبیعی با استاندار گلستان در میان گذاشتند و استاندار دستورات لازم را جهت پیگیری و حل آنان صادر کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *