اولین جشنواره و نمایشگاه استانی فرش دستباف و صنایع دستی ترکمن برگزار می شود

photo_2016-08-28_08-02-30

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان از برگزاری اولین جشنواره و نمایشگاه  استانی فرش دستباف و صنایع دستی ترکمن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: این جشنواره با همکاری خوشه فرش دستباف استان گلستان و فرمانداری شهرستان ترکمن ۱۴لغایت ۱۸ شهریوردر محوطه اسکله برگزار می شود.

وی ، اشاعه فرهنگ و هنر منطقه، عرضه بیتر محصولات و کسب سهک بیشتر بازار را از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: حضور در این جشنواره فرصتی ارزشمند برای تولیدکنندگان، هنرمندان و علاقمندان این هنر صنعت است.

خلیل زاده ادامه داد: علاقمندان می توانند از ساعت ۱۴ الی ۲۲ روزهای یاد شده برای بازدید از نمایشگاه و جشنواره حضور داشته باشند.

تولید فرش دستباف در استان گلستان از دیرباز میان ساکنان این منطقه بالاخص اقوام ترکمن رواج داشته است و بانوان زیادی در این ناحیه بصورت موقتی و دائم به این صنعت اشتعال دارند.

 بر اساس آمار سازمان صنعت و معدن و تجارت استان گلستان حدود ۷۰۰۰۰ نفر در استان بصورت سنتی و نسل به نسل قالیباف می­باشند که از این تعداد حدود ۳۱۰۰۰ نفر دارای کارت شناسایی قالیبافی هستند.

خوشه فرش دستباف استان شامل کلیه تولیدکنندگان فرش دستباف در استان، تامین کنندگان مواد اولیه، فروشندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان، طراحان، رنگرزها، قالیشویان، رفوگران، کلیه ارگانهای ارائه دهنده خدمات کسب و کار و سازمان های دولتی  مرتبط و کلیه ذینفعان این حوزه است که سعی بر برقراری تعاملی پویا میان تمامی ذی نفعان برای دستیابی به هدف اصلی خوشه است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *