افتتاح کارخانه فریز و بسته بندی محصولات کشاورزی در شهرک صنعتی کردکوی

DSC04226

با حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور واحد تولیدی فریز و بسته بندی سبزیجات و محصولات کشاورزی گلستان با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی کردکوی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در آیین افتتاح این واحد صنعتی گفت:۱۴۷ درصد از اعتبارات سفر استانی هیات دولت به گلستان با هدف تکمیل و بهره برداری از وعده های دولت به مردم استان تخصیص یافت.

محمد باقر نوبخت اظهار داشت: مطابق مصوبات سفر قرار بود برای ۱۴۸ طرح بخش های گوناگون استان ۶هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال پرداخت شود ،اما تاکنون ۹ هزار و ۲۹۰ میلیارد ریال برای اجرا، تکیمل و تجهیز طرح های این مصوبات اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: دولت به اجرای همه مصوبات خود در استان ها پایبند است و هیچگاه تعهدات خود را فراموش نخواهد کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: با وجود محدودیت ها و کمبودهای مالی در سال های اخیر ناشی از کاهش قیمت نفت، دولت تلاش کرد با اتخاذ شیوه های نوین مالی از توقف و سکون چرخ اقتصاد کشور جلوگیری کند.

استاندارگلستان نیز گفت:  ۴٫۸ درصد اعتبارات تبصره ۳۶ بودجه به این استان ن اختصاص یافت.

حسن صادقلو افزود: از محل ۴۵ نامه و درخواست سفر قبلی دکتر نوبخت به گلستان ۶۱۶۰ میلیارد ریال مصوب شد که از مسیرها، تبصره ها و منابع مختلف و حتی اوراق مشارکت اعتبار آن تامین شد.

وی اضافه کرد: گلستان دارای یک گپ تاریخی شده و این مساله باعث گردیده تا وضعیت استان از کف درآمدها و اعتبارات متوسط کشوری پایین تر باشد و نیاز است با ویژه بینی این مشکل برطرف شود.

صادقلو گفت: دولت اقدامات خوبی در گلستان انجام داده و هشت هزار و ۳۰۳ پروژه در این دولت افتتاح و کلنگ زنی شد که بخش خصوصی هم در آن سهم دارد.

در این مراسم  واحد تولیدی فریز و بسته بندی سبزیجات و محصولات کشاورزی گلستان با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرک صنعتی کردکوی به بهره برداری رسید.

براساس آمار  سال ۱۳۹۱ در این استان حدود ۹۰۰ واحد صنعتی وجود داشت که تقریباً ۳۰۰ واحد راکد و تعطیل و ۶۰۰ مورد دیگر فعال یا نیمه فعال بودند.
هم اکنون اکنون ۹۴۰ واحد دارای پروانه بهره برداری در استان وجود دارد ضمن اینکه طی سه سال گذشته ۱۸۱ واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۵۶۴ میلیارد تومان و ایجاد شغل ۳۲۲۸ نفر پروانه بهره‌برداری دریافت کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *