افتتاح واحد صنعتی  فرآورده های غذایی در شهرک صنعتی بندرگز

bandargaz

همزمان با گرامیداشت دهه فجر و با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استانی و شهرستانی، واحد صنعتی فرآورده های غذایی ثمین در شهرک صنعتی بندرگز به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، این واحد صنعتی در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع و با سرمایه گذاری بیش از ۴۰ میلیارد ریال احداث و به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان  در آیین افتتاح این واحد صنعتی  اظهار داشت:  حمایت از صنایع کوچک و متوسط در قالب  تسهیلات در سال های آتی نیز تداوم خواهد یافت.

حجت اله خلیل زاده افزود: برنامه حمایتی دولت از صنایع کوچک و متوسط  در سال آینده  در قالب نوسازی شش هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در کشور است.

به گفته وی در این راستا شرکت شهرک های صنعتی نیز فعالیت ها و اقدامات خود را در راستای اقتصاد مقاومتی و کمک به رونق تولید در حوزه های سخت افزاری و نرم  افزاری دنبال خواهد کرد.

عملیات اجرایی احداث واحد صنعتی فرآورده های غذایی ثمین در شهرک صنعتی بندرگز از سال ۹۴ آغاز که  ماشین آلات خط تولید آن از به روز ترین ماشین الات با ظرفیت ۲ تن در ساعت است.

برگزاری جشن رونق تولید در شهرک صنعتی بندرگز

همزمان با گرامیداشت دهه فجر، جشن رونق تولید با حضور مدیران دستگاههای اجرایی و شهرستانی و فرماندار در شهرک صنعتی بندرگز برگزار شد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان گفت: شهرک صنعتی بندرگز جزء شهرکهای ارزشمند استان به شمار می رود  که از زمان استان مازندران و جزء شهرکهای نسل اول محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان، حجت اله خلیل زاده  با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود : الویت دولت رفع رکود در صنایع مختلف بوده و برنامه دولت در سالهای آینده نیز حمایت از صنایع کوچک خواهد بود.

وی از جمله عوامل رکود شهرکهای صنعتی را عدم دسترسی به بازار رقابتی و از دست دادن بازارهای صادراتی عنوان کرد و گفت: دراین ارتباط برنامه هایی از سوی دولت اجرائی و به وضعیت واحدهای آسیب دیده از طریق تزریق منابع مالی درقالب سرمایه در گردش و … رسیدگی شد.

وی الویت دوم دولت در سالهای آینده را نوسازی صنایع اعلام کرد و در خصوص توجه به مسائل زیست محیطی ، کلنگ زنی فاز دوم تصفیه خانه شهرک صنعتی بندرگز نیز انجام شده است.

فرماندار شهرستان بندرگز نیز با تبریک ایام خجسته دهه مبارک فجر گفت : در این ایام ،نقاط مختلف کشور مراسمات بهره برداری و افتتاح و کلنگ زنی طرحهای مختلف و اشتغالزا برگزار می گرددکه نشان از  خدمات نظام به جامعه  و رونق تولید و صنعت است .

علی اصغر میرزایی اظهار داشت : در دهه فجر سال جاری ۷۱ پروژه عمرانی ، تولیدی ، اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار ۲۸۲ میلیارد و ۵۶۹ میلیون ریال و اشتغالزایی ۹۶ نفر در این شهرستان به بهره برداری رسید.

میرزایی  با اشاره به وجود برنامه رفع موانع تولید در استان و در سطح کشور افزود : در شهرستان بندرگز برای  ۹۳ واحد تولیدی و صنعتی اعتبارات و تسهیلات مصوب گردید  که ۳۵ پروژه مربوط به صنعت معدن و تجارت و  ۵۸   پروژه مربوط به حوزه تولید و کشاورزی می باشد.

وی گفت:  در مجموع  ۹۸ میلیارد و ۲۱۵ میلیون ریال تسهیلات  برای شهرستان تصویب شد  و  که از این تعداد تاکنون ۱۰ واحد صنعتی با  ۱۱میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان و ۱۷ واحد در حوزه تولیدی و کشاورزی ،   ۱۶ میلیارد و۶۸۸ میلیون تومان  موفق به اخذ تسهیلات شدند.

به گفته وی  در مجموع۲۷   واحد تولیدی و صنعتی  با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۲۳۸    میلیون تومان  توانستند از برنامه مربوط به اعطای تسهیلات بهره مند گردند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان نیز گفت: سال ۹۱ در کشور از ۸۰ هزار واحد صنعتی حدود ۲۵ درصد و در استان گلستان از ۹۰۰ واحد صنعتی موجود ۳۰۰ واحد متوقف بود که جواز تاسیس ۱۴۵ واحد نیز به طورکامل باطل شد.

قوانلو افزود : با تلاش دولت تدبیر و امید تاکنون ۱۸۱ واحد صنعتی جدید دراستان  راه اندازی شده و در حال حاضراز  ۹۳۰ واحد بیش از ۷۰۰ واحد درحال فعالیت می باشند.

وی اظهار داشت : تعداد واحدهائی که در این دولت پروانه فعالیت دریافت نمودند ، حدود ۲۰ درصد کل واحد های موجود کشور می باشند ، همچنین با ایجاد ۳۲۲۰ شغل درواحدهای جدید استان  در مدت بیش از سه سال گذشته و ۱۰۰۰ شغل در واحدهای توسعه ای ، ۲۵ درصد اشتغال موجود در این دولت ایجاد شده است.

قوانلو گفت : ۳۰درصد کل سرمایه گذاری در استان گلستان نیز در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.علاوه براین ارزش افزوده استان در سال ۹۱ ۹۰۰۰ میلیارد تومان بود که در سال ۹۲ به ۱۲ هزار و ۷۶۹ میلیارد تومان رسید و این مبلغ در سال ۹۳ به ۱۴ هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان و رشد ۱۴ درصدی افزایش یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *