استاندار گلستان: عقب ماندگی شهرک های صنعتی جبران شود

14

 
استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت توسعه صنایع کوچک فت: شهرک های صنعتی این استان عقب ماندگی هایی دارد که باید جبران شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی گلستان، حسن صادقلو در اولین جلسه كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت كشور افزود: نبود زیرساخت های اساسی، مشكل اصلی بخش شهرك ها و نواحی صنعتی است كه رفع آن نیازمند توجه ویژه مسوولان كشوری می باشد.
به گفته وی در بخش شهرك ها و نواحی صنعتی در استان، صنایع كوچك بخش آسیب پذیر است و نیازمند تقویت است.
وی اضافه كرد: ما این آمادگی را داریم كه براساس مصوبات و تبیین راهكارها، هرگونه حمایت و پشتیبانی لازم را از شهرکهای صنعتی هدایت كرده و تمام توان خود را در این بخش بكارگیری خواهیم كرد.
استاندار گلستان ادامه داد: اما اصل مهم در موضوع صنعت، به خصوص در بخش تداوم فعالیت بعد از بهره برداری، باید كاهش قیمت تمام شده محصول باشد كه اگر محصولات قیمت بالا عرضه شود، هنگام ورود به بازار مردم میل، رغبت و انگیزه ای برای خرید ندارند و به سمت كالاها و تولیدات خارجی گرایش خواهند داشت.
صادقلو گفت: این مساله علاوه بر فراهم كردن زمینه تعطیلی واحدهای تولیدی داخلی، بسترهای واردات بی رویه كالا به كشور را فراهم می كند.
استاندار گلستان با تاكید بر این كه كاهش قیمت، یكی از راهكارهای رونق اقتصادی است، افزود: توسعه در تولید و رونق اقتصادی باید با كاهش قیمت همراه باشد و از سوی دیگر گلستان با استان های برخوردار صنعتی، قابل قیاس نیست و باید به خصوص به زیرساخت های این استان برای توسعه صنعت كمك شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشكلات گرفتن مجوز در شهرك ها و نواحی صنعتی برای بهره برداری از واحدهای تولیدی توسط سرمایه گذاران گفت: در حوزه پنجره واحد دستوراتی داده شده كه باید به آن توجه شود و در حوزه اولیه یك میزان توفیقاتی حاصل شده و باید موافقت نامه های مختلف برای تاسیس واحدهای صنعتی در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: باید تمام فرآیند پنجره واحد در شهرك های صنعتی قابل اجرا شود و از سوی دیگر به واگذاری زمین توجه داشت تا زمین مرغوب و مناسب استان گلستان به دلایلی برای سال ها بدون استفاده باقی نماند و با سرمایه گذارانی كه تمایلی به سرمایه گذاری ندارند درابتدا مهلتی برای فعالیت داده شود و در غیر این صورت خلع ید از آنان صورت گیرد.
صادقلو با تاكید بر حوزه آموزش، تصریح كرد: بسیاری از كسانی كه مجوزهای لازم برای بهره برداری و تاسیس واحدهای صنعتی اعم از صنایع كوچك، متوسط و بزرگ را دریافت می كنند نیاز به آموزش دارند و باید برخی مسایل برای سرمایه گذارانی كه به دنبال تاسیس بنگاه در استان هستند، آموزش داده شود.
استاندار گلستان در ادامه به بحث معوقات سرمایه گذاران اشاره كرد و گفت: بانك ها معوقات خود را تا پایان خرداد ماه به مراجع قضایی نكشانند و اگر حكمی گرفتند به نوعی تعامل كنند كه منجر به تعطیلی واحدهای صنعتی نشود، زیرا مشاهده شده، املاكی كه بانك ها تملك می كنند، قیمت های كارشناسی بالایی در نظر گرفته می شود كه در مزایده ها، مشتری نخواهد داشت و همین مساله گاهی تا نابودی و تبدیل شدن آن ملك به ویرانه پیش می رود كه این مساله در واقع از بین بردن بیت المال است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *