استاندار گلستان : رونق شهرک های صنعتی منجر به توسعه صنعت می شود

untitled

 

استاندار گلستان گفت: رونق شهرک های صنعتی به عنوان موتور محرک توسعه اقتصادی است که موجبات توسعه صنعتی این استان را به همراه خواهد داشت.

حسن صادقلو در دیدار با متولیان بخش صنعت ، معدن و تجارت استان اظهار کرد: برای این منظور باید از تمام ظرفیت برای کیفی سازی شهرک های صنعتی و در نتیجه رونق شهرک های صنعتی بهره گرفت.

وی تصریح کرد: باید آسیب شناسی گذشته بدون وجود هر گونه تعصبی و در راستای توسعه صنایع استان در آینده صورت گیرد. وی فعالان حوزه بازرگانی و صنعت را ریش سفیدان این عرصه در استان دانست و افزود: خارج از مسولیت های نیمه دولتی که در بخش صنعت معدن و تجارت بر عهده دارید، از شما انتظار می رود نقش ریش سفیدی در این عرصه ها را ایفا کنید.

وی با اشاره به اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان«دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، گفت: این شعار و بیانیه مطبوعاتی اعلام شده از سوی تیم مذاکره کننده کشورمان با گروه ۵+۱ یقینا طلیعه های بسیار خوبی است که می تواند به عنوان اسناد بالادستی افقی روشن را برای صنعت گران گلستانی ترسیم کند.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: حیطه شما و دولت دوخطی است که هرگز به نتیجه واحد نمی رسد مگر با همدلی و از آن فراتر با همزبانی که معنای آن دفاع از سیاست های توسعه بخش اقتصادی در حیطه فعالیت های شماست.

وی با تاکید بر تهیه سند ۱۴۰۴ و سند جامع امنیتی، از متولیان بخش صنعت معدن و تجارت استان خواست : پیشنهادات و انتقادات خود را نسبت به این اسناد ارائه کنند و اگر چنانچه انتقادی متوجه این اسناد نیست، بر فرآیند عملیاتی شدن آن تاکید کنند.

دکتر صادقلو با بیان اینکه هر اقدام اقتصادی باید با توجه به تمام جوانب امر صورت گیرد، گفت: با توجه به اینکه در گذشته بسیاری از صنعتگران یا تاجران استان به دلایل مختلفی علی رغم تلاش صادقانه دچار ورشکستگی شده اند، باید در تمامی مسائل اقتصادی از ابتدا تا انتهای طرح مورد توجه قرار گیرد تا این موضوعات تکرار نشود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان،اعضای اتاق بازرگانی استان، هیات رئیسه خانه صنعت و معدن، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی در این نشست ضمن بیان دیدگاه های تخصصی خود مشکلات و مسائل پیش روی توسعه و راهکارهای حل آن را ارائه کردند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *