استاندار گلستان: رسیک پذیری واحدهای صنعتی موجب رونق تولید و استغال می شود

82262254-71082360

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت بازار مصرف تولیدکنندگان و صتعگران، اظهار کرد: ریسک پذیری تولیدکنندگان موجب رونق تولید و افزایش اشتغال می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی گلستان، حسن صادقلو در بازدید از واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی آق قلا اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده واحدهای صنعتی ریسک ناپذیری و عدم شناخت از بازار است.

وی با اشاره به ارایه تسهیلات طرح رونق واحدهای صنعتی افزود:  تسهیلاتی که جهت رفع رکود در بازار ارائه شده است، باید زمینه اشتغال و افزایش تولید را بهمراه داشته باشد.

وی افزود: وضعیت واحدهای نیازمند به رونق تولید در سطح استان مورد بررسی میدانی قرار می گیرد تا مشخص شود واحدهای صنعتی که این تسهیلات بانکی را دریافت کردهاند تسهیلات دریافتی را در حوزه تولید به کار گرفته باشند.

به گفته وی، بازدید میدانی امروز از واحدهای تولیدی حمایت شده برای رونق تولید نشان می دهد که تسهیلات بانکی پرداخت شده به این واحدها در مسیر رونق تولید هزینه شده و می شود.

وی از مسئولان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گلستان درخواست کرد که در هزینه کرد درست تسهیلات پرداختی به واحدها برای رونق دوباره به گزارش کتبی بسنده نکرده و بازدید میدانی را بیشتر لحاظ کنند.

استاندار گلستان همچنین در خصوص این که برخی از صاحبان واحدهای نیازمند به استفاده از تسهیلات برای رونق تولید موفق به نامنویسی در فرصت تعیین شده، نشده اند، گفت: امیدواریم دولت فرصت دیگری را برای حمایت از این دسته از متقاضیان بازمانده از طرح حمایتی ،در آینده نزدیک فراهم کند.

ثبت نام از متقاضیان جهت دریافت تسهیلات بانکی در رونق تولید در حوزه واحدهای دچار رکود و واحدهایی که با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند حمایت بودند در سامانه بهینه یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت تا پایان شهریور فعال بود.

صادقلو افزود: در استان گلستان یکهزار و ۷۰۰ نفر برای دریافت حمایت های دولت در رونق تولید در سامانه بهینه یاب وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت نام کردند که برای ۷۱۰ نفر از این متقاضیان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در خصوص حمایت و ارائه تسهیلات بانکی تصمیم گیری شده است.

وی در ابتدای این بازدید در شهرک صنعتی آق قلا به شرکت صبا نور رفت و یادآور شد: با توجه به اینکه بسیاری از تولیدات واحد های صنعتی گلستان مشکل عرضه ندارند، تولیدکنندگان گلستانی باید سهم خود را در بازار مصرف افزایش دهند.

این واحد صنعتی در زیربنایی به وسعت ۲هزار متر مربع سالانه ۲٫۵ میلیون قطعه لامپ تولید می کند و در حال حاضر یک میلیارد تومان تسهیلات از محل رونق تولید دریافت کرده است. این واحد صنعتی که تسهیلات یک میلیارد تومانی دریافت کرده و اشتغال خود را از ۲۵ نفر به ۵۰ نفر افزایش داده است، مشکل بازار مصرف ندارد و پس از برجام نیز با شرایط بهتری به فعالیت می پردازد.

استاندار گلستان پس از این بازدید در شرکت اکسیر صنعت هیرکانیان حضور یافت و خاطر نشان کرد: استفاده از توان و دانش فنی بومی در این واحد صنعتی مایه خرسندی است و بر این باوریم که تجربیات موجود در این واحد ثروت زا است و لازم است مستندسازی لازم برای انتقال تجربیات صورت گیرد.

شرکت اکسیر صنعت هیرکانیان که با استفاده از توان فنی بومی راه اندازی شده، روزانه ۶ تن «متابی سولفیت سدیم» تولید می کند و با توجه به نیاز ۹هزار تنی داخلی ، این ماده استراتژیک  از بازار خوب داخلی برخوردار است و در صنایع غذایی نقشی بسزا دارد که با دریافت یک میلیارد تومان تسهیلات رونف تولید، میزان  اشتغال زایی خود را از ۱۳ نفر به ۳۵ نفر افزایش داده است.

دکتر صادقلو سپس در شرکت سازه های فولادی ایستا حاضر شد و با تاکید بر اهمیت اعطای تسهیلات بانکی در رونق تولید، گفت: هدف دولت تدبیر و امید از این تسهیلات افزایش تولید و کمک به اشتغال زایی در جامعه است. شرکت سازه های فولادی ایستا با دریافت ۳ میلیارد تومان تسهیلات ظرفیت خود را با ۵۰ درصد افزایش از تولید ۴۰۰ تن به ۶۰۰ تن سوله فلزی در سال افزایش داده و اشتغال زایی ۱۲۰ نفره خود را به ۱۳۳ نفر رسانده و طی ۶ ماه نخست سال جاری قریب به ۳ میلیون دلار صادرات به ترکمنستان و عراق داشته است.

 استاندار گلستان در ادامه بازدید به شرکت رنگین پلاست رفت و از بخش های مختلف این شرکت که تولید کننده کمپارس، پنل های سقفی و دیواری پی وی سی است دیدن کرد.

 این شرکت با دریافت تسهیلات یک میلیارد تومانی دو خط تولید جدید به مجموعه اضافه کرده با ظرفیت ۳۷۰۰ تن و افزایش اشتغال از ۱۳ نفر به ۳۱ نفر در حال فعالیت است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان نیز در این بازدید گفت: با توجه به نامگذاری سال ۹۵ به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و توصیه‌های مقام معظم رهبری در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط ، این موضوع در اولویت این شرکت قرار دارد.

حجت اله خلیل‌زاده اظهار داشت:  از مجموع مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان، ۴۹۳ مصوبه با مبلغ ۴۷۶۶ میلیارد ریال مربوط به طرح ها و واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۸۸ طرح و واحد صنعتی با مبلغ ۱۲۱۰ میلیارد ریال موفق به اخذ تسهیلات از بانک های عامل شدند که از این تعداد هشت طرح صنعتی با مبلغ ۱۰۹ میلیارد ریال  و ۸۰ واحد صنعتی به مبلغ ۱۱۰۱ میلیارد ریال  است.

 

  

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *