استاندار گلستان خبر داد: اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار تبصره ۳۶ برای تقویت زیرساخت شهرک های صنعتی

0 goolestan

استاندار گلستان از اختصاص ۵۰۰ میلراد ریال اعتبار از محل تبصره ۳۶ برای تقویت زیرساخت شهرک های صنعتی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان، حسن صادقلو در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: این میزان اعتبار برای تقویت مباحث مرتبط با انرژی به استان اختصاص یافته است که می توان از آن در جهت تقویت شهرک های صنعتی استفاده کرد.

وی با تاکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در جامعه، اظهار کرد: گلستان رتبه هشتم کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید را داراست و باید بانک های استان همکاری لازم را جهت تسهیل در امر کارآفرینی داشته باشند.

به گفته وی باید لیستی از بنگاه های اقتصادی که به دلیل معوقات بانکی به تملک بانک ها درآمده است، آماده شود تا در مورد آنها تعیین تکلیف شود.

استاندار گلستان ادامه داد:  با توجه به اینکه در کشور ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به رونق تولید و ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات جهت بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی اختصاص یافته است، نیاز است شورای هماهنگی بانک های استان مغایرت ها بین بانک ها را مرتفع سازد و زمینه ارائه تسهیلات به متقاضیان را ایجاد نماید.

صادقلو تصریح کرد: تا کنون ۵۹۴ واحد تولیدی به بانک های استان معرفی شده اند و مبلغ ۳۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ۲۱ واحد تولیدی پرداخت شده و لازم است بانک ها جهت بررسی و تسریع در پرداخت همکاری لازم را با متقاضیان داشته باشند..
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان نیز بر تعامل بانک های عامل با واحدهای تولیدی و صنعتی تاکید کرد و گفت: همکاری بانک های عامل در خصوص ارایه تسهیلات قابل قبول بوده است.

حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان  مشکلات ۵ واحد تولیدی بررسی شد و با حضور استاندار گلستان، دستگاه های اجرایی مرتبط و مدیران عامل بانک ها دستوراتی جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی صادر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *