استاندار گلستان خبر داد: آمادگی شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان برای حضور سرمایه گذاران قزاقستان

0 golestan 9

استاندار گلستان گفت:  این استان آمادگی خود را برای حضور سرمایه گذاران قزاقستان در شهرک ها و نواحی صنعتی اعلام می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان، سیدمناف هاشمی در در همایش مشترک همکاری‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان‌های گلستان و قزل اوردا از جمهوری قزاقستان که با حضور کریم بیک کوشربایف استاندار قزل اوردا و بغداد امریف سفیر قزاقستان، برگزار شد، اظهار کرد: استان گلستان  در ۲۳ شهرک صنعتی، آمادگی همکاری در تمام زمینه ها به ویژه ً کشاورزی، دامپروری، صنعت و گردشگری را دارد.

وی افزود: امیدوارم این نشست و نشست‌های مشابهی که در آینده خواهیم داشت فعالیت‌های اقتصادی ایران و قزاقستان را گسترش دهد و مشکلات و مسائلی که بین تاجران دو طرف وجود دارد کاهش یابد.
وی ادامه داد: این همایش‌ها و نشست‌ها می‌تواند رونق اقتصادی را برای ایران و قزاقستان ایجاد کند.
استاندار گلستان تصریح کرد: ارتباط خوبی با به وجود آمدن راه‌آهن با آسیای میانه ایجاد شده اما باید رقم صادرات و چرخه مالی تجارت از این طریق باید افزایش یابد.
وی گفت: من پیشنهاد می‌کنم استفاده از ظرفیت‌های ریلی اینچه‌برون و آنچه ایران می‌تواند از این طریق صادرات را داشته باشد را گسترش دهیم و قزاقستان از خدمات فنی و مهندسی و توانایی تکنولوژی ایران استفاده کند.
وی تصریح کرد: ایجاد نمایشگاه‌های اقتصادی بین‌المللی در ایران و قزاقستان باعث معرفی بهتر ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور خواهد شد که می‌تواند آشنایی دیگر کشورها را از طریق این نمایشگاه‌ها با ایران و قزاقستان را ایجاد کند.

بازدید از شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی از جمله برنامه های سفر استاندار قیزیل اوردا قزاقستان و هیئت همراه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *