استاندار گلستان: ارتباط دانشگاه و صعنت باید تقویت شود

1491419179_s3

استاندار گلستان گفت: یکی از رویکردهای جدی سال ۹۶ افزایش ارتباط دانشگاه ها و واحدهای تولیدی در این استان  است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان، حسن صادقلو در دیدار نوروزی با فعالان اقتصادی استان اظهار داشت: در حال حاضر این ارتباط رقیق و ضعیف است و اگر دانش بنیانی تولیدات تقویت نشود ، در رقابت و عرضه با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی  با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز پژوهشی استان در تولید و اقتصاد، اظهار کرد: توجه به دانش بنیانی بنگاه های اقتصادی و بهره گیری از حوزه پژوهش در سال ۹۶ ، توان رقابت تولیدکنندگان را در بازارهای بین المللی و ملی افزایش می دهد.

استاندار گلستان افزود:  خوشبختانه در سال ۹۵ تعامل خوبی بین دستگاه های اجرایی و بنگاه های اقتصادی به وجود آمد و این دو بخش با باور یکدیگر توانستند ناملایمات را تحمل کنند، که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ایجاد مرکز واحد صادرات را مسئله ای پراهمیت دانست و اظهار کرد: صادرات یک علم است و قاعده رفتاری خود را دارد و باید یک یا چند مرکز واحد قدرتمند صادرات ایجاد شود و باید توجه داشت که صادرات بصورت فردی، ضربه زننده است.

صادقلو یادآور شد: ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری یکی از اولویت هایی است که در سال ۹۵ مقدمات آن تکمیل شد و در سالجاری بصورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه بخش خصوصی باید رویکرد سال ۹۶ خود را تعیین نماید، گفت: قانون خوانی و قانون دانی مانع از سوء استفاده از تولیدکنندگان می شود و می توان با استفاده از ظرفیت قانون مشکلات را رفع و قدرت مطالبه گری بنگاه های اقتصادی را افزایش داد و در عین حال بنگا های اقتصادی می توانند با اشراف به قانون موانع قانونی را به بالادست ارجاع دهند تا زمینه های رفع آن ایجاد شود.

استاندار گلستان رتبه گلستان در ارائه تسهیلات به بنگاه های اقتصادی در بین دیگر استانهای کشور را هفتم عنوان کرد و افزود: در سال گذشته با همکاری بانک ها و دستگاه های اجرایی ۷۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۵۳۳ واحد تولیدی استان اعطا شد و خوشبختانه گلستان جایگاه خوبی را اقتصاد مقاومتی کسب کرد.

دکتر صادقلو خاطر نشان کرد: در پیگیری های بالادستی در هیات دولت تاکید کردم که در کنار ارائه این تسهیلات کاهش هزینه های تولید شامل برق، گاز، بیمه ، مالیات و … می تواند رقابت پذیری تولیدکنندگان را افزایش دهد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *