ارتقا کیفیت خدمات در شهرکهای صنعتی کشور

11

معاون برنامه‎ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‎های صنعتی ایران با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید محور توسعه قرار بگیرد، گفت: خدمات در حوزه زیرساخت‎های شهرک‎های صنعتی باید بهبود یابد که این روند می‎تواند در جذب سرمایه‎گذار موثر و کارآمد باشد.وی با اشاره به سرمایه گذاری های صورت گرفته برای ایجاد زیرساخت ها در برخی از شهرک هایی که هنوز سرمایه گذار مستقر نشده است افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به دنبال آن است در شهرک‎های صنعتی که سرمایه‎گذاران حضور دارند کیفیت خدمات را ارتقاء دهد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اضافه کرد: سرمایه ملی در جایی که سرمایه‎گذاری وجود ندارد نباید هزینه و بلوکه شود.

وی با اشاره به اینکه استان‎های کشور در سه گروه تقسیم‎بندی شدند، افزود: بر اساس ارزیابی‎هایی که صورت گرفت استان گلستان در گروه سوم ارزیابی شد و در بین ۹ استان رتبه ششم را دارد که این رتبه باید بهبود یابد.

مقیمی بیان داشت: شرکت شهرک‎های صنعتی استان گلستان در جایگاه ۲۵ کشور بود که اکنون به جایگاه ۲۶ رسیده است که این امر نشان دهنده جایگاه نامناسب این استان در شهرکهای صنعتی است.

مقیمی عملکرد استان گلستان در بخش واگذاری شهرک های صنعتی به شرکت های خدمات و عمران را کمتر از ۰٫۵ درصد کل کشور عنوان کرد و گفت: باید در این زمینه فعالیت‎های جدی‎تری شود تا شرایط بهبود یابد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گلستان نیز بر لزوم توجه به اقتصاد صنعتی تاکید کرد و گفت: توجه به اقتصاد صنعتی می‎تواند استان را از عقب‎ماندگی نجات دهد که این مهم در سایه تفاهم و همدلی ایجاد می‎شود.

محمود ربیعی اظهار کرد: تغییر باید همراه با تحول باشد، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی بر لزوم اجرای دقیق و جدی اصل ۴۴ تصریح کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که اقتصاد مقاومتی راه حل رفع مشکلات کشور است باید به اقتصاد درون توجه ویژه‎ای کرد و از فرجام پس از برجام نیز استفاده مفید شود.

وی با اشاره به اینکه هر آمدنی یک رفتنی دارد از تلاش‎های محمدزاده مدیرعامل سابق شرکت شهرک‎های صنعتی استان تشکر کرد و گفت: مدیر جدید از جنس همین تشکیلات است و از طریق رشد پلکانی و با گذراندن فعالیت‎هایی در بخش‎های اجرایی، اداری و نظارتی به این مسئولیت رسیده است.

ربیعی افزود: نقطه ضعف مدیریت‎ها در رشد جهشی و بدون گذراندن بخش‎های مقدماتی است که عمدتا مشکل و هزینه‎های زیادی را در اجرا ایجاد می‌کند لذا مدیریت‎هایی موفق هستند که بعد از مراحل مقدماتی به مراحل پایانی و مدیریت رسیدند.

وی فلسفه تغییر را در تحول دانست و گفت: اگر تغییر و تحول ایجاد نشود در واقع کاری صورت نمی‎گیرد تغییر و جابه‌جایی یک سنت همیشگی است همانطور که دیگران بودند و امروز ما در جایگاه مسئولیت قرار داریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گلستان با تاکید بر تحول با رویکرد توسعه بیان داشت: دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده با نگاه رسیدن به نقشه راه، توسعه همه‎جانبه، توسعه متوازن و توسعه برخوردار از آمایش سرزمینی و آمایش جمعیتی یک اولویت است.

ربیعی افزود: هر وقت از گلستان صحبت شد از داشته‎های آن سخن به میان آمد و کمتر به قسمت‎های خالی لیوان پرداختیم البته اینکه استان گلستان سرسبز است و همه چیز دارد یا اینکه اصلا هیچ ندارد موافق نیستم بلکه باید منطقی فکر کنیم، عقلایی بیندیشیم و کارشناسی نظر دهیم.

مدیرعامل جدید شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان نیز گفت: حوزه صنعت، معدن و تجارت نقش مهمی در توسعه و اشتغال پایدار دارد.

حجت اله خلیل زاده صورتی افزود: حوزه صنعت ۳۲ درصد اشتغال کشور و ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی کشور را به خود اختصاص داده است، حوزه صنعت، معدن و تجارت در حوزه پولی، مالی، گمرک، ارز و بورس یکی از وزارتخانه‎هایی است که نقش زیادی در توسعه پایدار دارد.

وی  با بیان اینکه متوسط سرمایه‎گذاری برای هر بهره‎بردار کمتر از یک میلیارد تومان است این وضعیت را نامطلوب خواند و گفت: زیرساخت‎های سرمایه‎گذاری باید توسط مخابرات، راه و شهرسازی و شرکت گاز انجام شود لذا اگر هم‌نوایی بین تصمیم‎سازان استان به وجود نیاید شرکت شهرک‎های صنعتی به تنهایی توانایی لازم را ندارد.

در این آیین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *