اختصاص ۳۰ درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداختی  واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی به ایجاد زیرساخت ها

13

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور از اختصاص ۳۰ درصد از سهم مالیات بر ارزش افزوده پرداختی از سوی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی  به ایجاد و تکمیل زیرساخت های شهرک های صنعتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان، مهندس علی یزدانی درحاشیه بازدید از شهرک صنعتی گنبدکاووس به خبرنگاران، گفت: اختصاص این منابع مالی در لایحه پیشنهادی دولت و تصویب مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه از سال ۹۶ اجرایی می شود.

وی به پیش بینی مبالغ اجرای این طرح اشاره نکرد اما گفت: مبالغ پیش بینی شده در این مصوبه به اندازه کل بودجه سالانه امی تواند مشکلات زیرساختی در شهرک های صنعتی کشور را تا حدودی برطرف کند.

یزدانی اضافه کرد: هم اکنون ۹۵۲ شهرک و ناحیه صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی در کشور فعال است که زیرساخت های لازم در بیشتر این شهرک ها ایجاد شده است.

وی همچنین از تخفیف ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت زمین واگذاری به سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی خبر داد و گفت: در چند سال اخیر در ۵۰۰ شهرک و ناحیه صنعتی افزایش قیمت زمین نداشتیم و دربرخی از شهرک ها نیز زمین با ۵۰ تا ۶۰ درصد تخفیف واگذار می شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور همچنین از اعمال تخفیف های ویژه برای راه اندازی شرکت های دانش بنیان در شهرک ها و نواحی خبر داد و افزود: ایثارگران، جانبازان و خانواده های شاهد نیز از تخفیف های ویژه واگذاری زمین در این مناطق برخوردارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه درسفری یک روزه به استان گلستان صبح امروز از ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی بازدید و از نزدیک مسائل و مشکلات این شهرک ها را بررسی کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *