اختصاص ۱۱۵ میلیارد ریال اعتبار ملی برای ایجاد زیرساخت شهرک های صنعتی گلستان

DSC03844

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گلستان از اختصاص ۱۱۵ میلیارد ریال اعتبار ملی برای ایجاد زیرساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی گلستان، حجت اله خلیل زاده صورتی ه در نشست با خبرنگاران استان اظهار داشت: این اعتبار ره آورد سفر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در ابتدای امسال به گلستان است که به تازگی اختصاص آن محقق شد.

وی با اشاره به اینکه اختصاص این میزان اعتبار  روند خدمت رسانی به متقاضیان امر سرمایه گذاری و همچنین سرمایه گذاران مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی مضاعف می کند افزود: در کارنامه شرکت شهرک های صنعتی گلستان بیشترین اعتبار تخصیصی مربوط به سال ۸۸ به مبلغ ۲۳ میلیارد ریال بوده است.

خلیل زاده گفت: مطالعه ساخت سه تصفیه خانه در شهرک های صنعتی بندرگز، آق قلا و مینودشت با اعتبار ۷۰ میلیارد ریال انجام شده که ظرفه هفته های آتی پیمانکار آن انتخاب و  عملیات اجرایی آن نیز آغاز می  شود.

وی افزود: اکنون ۸۸ درصد واحدهای در حال بهره برداری شهرک های صنعتی گلستان به تصفیه خانه دسترسی دارند و در این ارتباط استان رتبه پنجم کشوری را دارد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان با اشاره به حمایت دولت از طرح ها و واحدهای صنعتی در حوزه تسهیلات رونق تولید  گفت: تاکنون ۵۷ درصد از مجموع تسهیلات پرداخت شده برای رونق تولید در گلستان به واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی استان پرداخت شده است.

وی افزود: ۱۷۹ واحد یا طرح بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در شهرک های صنعتی گلستان از تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ارزش دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال استفاده کرده اند.

به گفته وی اکنون شرکت شهرک های صنعتی گلستان در جذب تسهیلات رفع موانع تولید، رتبه نخست کشوری را با فاصله زیاد از سایر استان ها به خود اختصاص داده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *