اتصال ۹۴ درصد واحدهای صنعتی به تصفیه خانه فاضلاب صنعتی

DSC05713

 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان از اتصال ۹۴ درصد واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به سیستم تصفیه خانه های فاضلاب احداث شده در این شهرک ها، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان گلستان، رحمن محمد زاده در نشست خبری به مناسبت هفته دولت درگرگان اظهار داشت: هم اکنون ۱۲ تصفیه خانه فاضلاب در ۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی استان فعال است و دو تصفیه خانه نیز در دست مطالعه و احداث می باشد.

وی بابیان اینکه افزون بر ۹۰۰ واحد تولیدی درشهرک ها و نواحی صنعتی گلستان فعال است، گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان به لحاظ رعایت مسائل زیست محیطی جزء ۸ استان اول کشور است.

محمد زاده همچنین از تکمیل بیشتر زیر ساخت های آب، برق و گاز در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد و اضافه کرد: امسال برای تکمیل نهایی این زیرساخت مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال موافقت نامه امضاء شده است که ۳۰ میلیارد ریال آن تخصیص و هزینه شده و در هفته دولت در قالب ۱۳ طرح به بهره برداری خواهد رسید.

وی از انجام برخی عملیات آماده سازی زیرساخت ها درسطح ۲۵۰ هکتار از مساحت یکهزار هکتاری منطقه ویژه اقتصادی اترک گلستان نیز خبر داد و گفت: هم اکنون شرایط برای استقرار صنایع و واحدهای تولیدی دراین منطقه فراهم است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان در ادامه از پیش بینی تسهیلات سرمایه در گردش ویژه فعال کردن واحدهای تولیدی و صنعتی راکد با اشتغال زیر ۵۰ نفر استان خبر داد و گفت: درنظر داریم تا پایان امسال یکصد واحد را دوباره وارد چرخه تولید نماییم.

به گفته محمدزاده، درسال گذشته ۴۳ مورد قرارداد واگذاری زمین به وسعت ۲۷ هکتار که از سوی افراد راکد مانده بود لغو که پس از مراحل قانونی به متقاضیان جدید سرمایه گذاری در استان واگذار می شود.

شرکت شهرک های صنعتی گلستان ۲ هزارو ۷ هکتار زمین با کاربری صنعتی دارد که ۸۱۰ هکتار آن عملیاتی شده، ضمن اینکه ۴۲۴ هکتار آن واگذار و ۳۷۶ هکتار آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *