آغاز عملیات اجرایی اولین نیروگاه مقیاس کوچک برق گلستان در شهرک صنعتی آزادشهر

82420010-71392555

 

همزمان با گرامیداشت دهه فجر، عملیات اجرایی نخستین نیروگاه مقیاس کوچک برق در استان گلستان با مشارکت ۱۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در شهرک صنعتی آزادشهر آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی گلستان،  این نیروگاه ظرفیت تولید هفت مگاوات برق را دارد با هدف کاهش تلفات برق در شبکه انتقال و تامین برق پایدار برای مشترکان احداث می شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گفت:  علاوه بر کاهش تلفات برق درشبکه، توجه به اصول پدافند غیرعامل از دیگر اهداف احداث این نیروگاه است که در برخی نقاط دیگر استان گلستان نیز با مشارکت بخش خصوصی ایجاد می شود.

نصیری افزود: رویکرد وزارت نیرو در احداث نیروگاه های مقیاس کوچک برق، تامین برق پایدار برای مشترکان بویژه واحدهای تولیدی و صنعتی در نزدیکترین فاصله است.
به گفته وی  با احداث این نیروگاه که قرار است ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده به بهره برداری برسد، علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای ۲۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم برای ۵۰ نفر، برق دو شهرستان آزادشهر و رامیان نیز تقویت و پایدار می شود.
وی با اشاره به تخصیص اعتبار هزار میلیارد ریالی وزارت نیرو برای تقویت شبکه برق و ایجاد زیرساخت های آن به این استان، تصریح کرد: این مبلغ تا تیرماه ۹۶ دربخش های مختلف زیرساختی هزینه می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *